додому Новини З жовтня в Україні 343 людини померли від COVID-19, серед яких двоє...

З жовтня в Україні 343 людини померли від COVID-19, серед яких двоє дітей

511

З жовтня в Україні 343 людини померли від COVID-19, серед яких двоє дітей. Про це повідомив на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Ми зараз говоримо в основному про фіксацію смертельних випадків внаслідок ковіду. Тут не варто забувати, що люди з групи ризику є найбільш уразливими саме щодо летальних наслідків. З жовтня цього року в Україні зафіксовано 343 летальних випадки, серед яких – 2 дитини віком до 17 років», – зазначив Кузін.

Він нагадав, що у разі, коли людина захворіла на грип чи COVID-19, вона має перебувати вдома, а якщо в неї є супутні важкі захворювання чи надмірна вага, то вона належить до групи ризику, і в цьому випадку звернення до лікаря має відбуватися максимально швидко. Недотримання цих рекомендацій, за його словами, може призвести до ускладнень і летальних випадків. Ще однією причиною, яка впливає на перебіг захворювання на COVID-19, зазначив Кузін, є відсутність вакцинації чи неповний курс вакцинації.

«В Україні щонайменше 12 мільйонів людей не мають другої бустерної дози, тобто по суті вони не мають повноцінного імунітету. Вакцинація має бути основою для профілактики здоров’я кожного українця», – сказав головний санітарний лікар.

Як повідомляв Укрінформ, на всій території України з 1 липня 2023 року скасований карантин, який був встановлений з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Всесвітня організація охорони здоров’я 5 травня скасувала статус пандемії COVID-19. Наприкінці листопада Кабінет міністрів скасував заходи з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, спрямовані на запобігання поширенню COVID-19.