додому Новини З’явився ресурс, де безробітні можуть зробити відеорезюме, а роботодавець відеовакансію

З’явився ресурс, де безробітні можуть зробити відеорезюме, а роботодавець відеовакансію

1378

Безробітні можуть зробити відеорезюме, а роботодавець – відеовакансію. Такі сучасні технології вже використовують у Тернопільському обласному центрі зайнятості. 

З 1 лютого почав роботу інтернет-ресурс державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості». Це сайт, на сторінках якого користувачі можуть шукати потрібну вакансію чи резюме. Також, не виходячи з дому, мешканці області мають можливість стати в електронну чергу на візит до обласного центру зайнятості.

– Тобто люди, які мали намір звернутися перший раз у центр зайнятості, мали можливість, використовуючи Інтернет, заходити на сайт державної служби, вибрати центр зайнятості, який їм потрібен, вибрати день, який їм підходить, і записатися на прийом до фахівця центру зайнятості, – пояснює заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська.

На сайті, як безробітній, так і роботодавець, можуть створити електронний кабінет, за допомогою якого, відкривються додаткові можливості.

– Можна знайти швидко вакансію і резюме. Працюють кабінети безробітного та роботодавця через персональний кабінет. Також можна пройти профорієнтацію онлайн, – каже начальник відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ Олена Рак.

Краяни можуть дізнатися більше не лише про ту професію, яку вони вивчали, але й, завдяки спеціальним тестам, ту, яка справді підходить їм за характером і талантами. Також в обласному центрі зайнятості у 2017 році відкрились нові можливості – створювати відеорезюме.

– Вже не перепитує роботодавець, як ви виглядаєте, скільки вам років. Тобто деякі такі нетолерантні питання, які знімають і з роботодавця, скажемо, психологічну напругу. Онлайн і співбесіду, – говорить начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Тетяна Білінська.

Роботодавці у свою чергу, аби певна вакансія мала більший попит, можуть створювати відеовакансії. Такими можливостями в Тернопільській області уже скористались більше 80 роботодавців.