додому Новини З яких політичних партій є найбільше військових на фронті: перелік

З яких політичних партій є найбільше військових на фронті: перелік

1185

12 обранців, за даними обласної ради, зараз перебувають у лавах ЗСУ та захищають країну. Ще чимало їх є в добровольчих формуваннях, які охороняють об’єкти інфраструктури в межах території Тернопільської області.

Загалом у Тернопільській обласній раді є 64 депутата. У Тернопільській міськраді є 42 депутати. На фронті зараз боронять нашу країну троє депутатів міськради.

Тим часом в загальноукраїнських масштабах Радикальна партія має найбільший відсоток депутатів-фронтовиків на місцевому рівні. На другому місці — «Свобода», а на третьому — «Європейська Солідарність». Про це свідчать результати дослідження Руху «Чесно».

До уваги бралися дані партій щодо депутатів місцевих рад міст, областей і районів, які взяли до рук зброю під час повномасштабного вторгнення, передає Укрінформ.

Рух «Чесно» зібрав ці дані у партій, які мають представництво у Верховній Раді або входять до першої десятки за кількістю депутатів на місцевому рівні та мають депутатів у багатьох регіонах України.

«Росії вигідно запускати наратив про те, що депутати не служать, а замість того відсиджуються в тилу за спинами громадян. Проте, як показує дослідження Руху «Чесно», значна частина депутатів місцевих рад зараз на фронті і на рівні з іншими захищають суверенітет нашої держави. Важливо, аби партії цінували цей внесок та допомагали громадському сектору висвітлювати здобутки колег на фронті», — наголошує лідерка Руху «Чесно» Віта Думанська.

Так, за даними «Чесно»,

  • Радикальна партія має 22 військовослужбовців з-поміж 71 депутата, що становить 31% від загальної кількості депутатів рад, які досліджуються. «Свобода» повідомила, що 102 із 402 депутатів, які мають мандати у міських, обласних та районних радах, наразі проходять службу (25,6%).
  • Що стосується «Європейської солідарності», то тут служать 13,7% місцевих депутатів рівня міських, обласних і районних рад (328 депутатів). У цієї партії найбільша кількість загиблих.
  • У «Пропозиції» на фронті перебуває 28 депутатів, що становить 11,1% від загальної кількості місцевих депутатів.
  • УДАР Віталія Кличка серед 120 місцевих налічує 10 депутатів, які проходять військову службу, що становить 8,3% від їхньої загальної кількості.
  • У «Батьківщина» на цих рівнях місцевого самоврядування 1597 депутатів, і 103 із них проходять військову службу. У відсотковому співвідношенні з «Батьківщини» пішли на службу 6,4% депутатів місцевих рад.
  • У партії «За майбутнє» 48 депутатів перебуває на фронті, що становить 5,4% від загальної кількості депутатів рівня міських, обласних і районних рад.