додому політика З візитом до ЦВК зібрались депутати Тернопільської облради

З візитом до ЦВК зібрались депутати Тернопільської облради

459

 

З візитом до Центральної виборчої комісії України зібрались депутати Тернопільської обласної ради. Вже два роки місцева виборча комісія не вводить нових депутатів на місце тих, які вибули з обласної ради в ради інших рівнів. Таких майже два десятки. ЦВК в таку бездіяльність повинна втрутитись, переконані місцеві депутати.

Місця майже двох десятків депутатів, які вибули з Тернопільської обласної ради в районні чи Верховну раду України, досі пустують. На їх місце мали б прийти ті, хто у партійних списках йде наступним. Проте вже два роки представники Тернопільської обласної виборчої комісії не розглядають питання щодо заміщення цих депутатів, кажуть представники Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Хоча всі правові підстави для цього є. Як доказ, показують 13 постанов суду за 2011 рік, які не виконує ТВК. Текст цитують.

Марія Чашка, голова фракції ВО "Свобода" у Тернопільській облраді: "Визнати неправомірною бездіяльність Тернопільської обласної виборчої комісії щодо нерозгляду питання про заміщення депутатів Тернопільської обласної ради… Рішення датоване 9 червня 2011 року".

Тією ж постановою суд зобов'язує Тернопільську обласну виборчу комісію розглянути питання щодо заміщення депутатів, які достроково припинили свої повноваження в обласній раді. Представники ТВК її ігнорують, кажуть свободівці.

Володимир Стаюра, голова Тернопільської обласної організації ВО "Свобода": "Люди зробили свій вибір на виборах і він би мав виконуватись. Депутати мали б могти виконувати свої обов'язки. На жаль, цього на сьогодні немає. ТВК блокується. Голова ТВК не виходить на зв'язок. Він не виконує безпосередньо своїх обов'язків. Через це ми маємо сьогодні таку ситуацію, яку вважамо злочинною".

Потреби у перевиборах до Тернопільської обласної ради, немає, вважають свободівці. Вибори – це гроші, і немалі. Працювати ж обласна рада може і в такому складі, звичайно ж разом з новими депутами замість тих, хто вибув. Сама ж сесія скоро відбудеться, каже виконувач обов'язків голови облради Сергій Тарашевський. Бо ж обласний бюджет на 2013 рік Тернопільщина єдина в Україні досі не прийняла. На сайті обласної ради вже повідомляють і про дату чергового засідання – 31 січня.

Сергій Тарашевський, в.о. голови Тернопільській облради: "Підходить кінець місяця. Що буде? Безумовно, буде адміністрація, так як вона віповідальна за всі процеси, і з них будуть питати, вплоть до Президента, вони будуть шукати кредити, різні шляхи для того, щоб виплатити заробітну плату. Правда, вона піде з запізненням. Але такі варіанти можуть мати місце".

Свободівці ж після звернень до Центральної Виборчої Комісії планують відправити туди делегацію. Сподіваються, центральний орган таки вплине на бездіяльність місцевої виборчої комісії.