додому Новини З початку цього року змінилося оподаткування пенсій та зарплат понад 12 тисяч

З початку цього року змінилося оподаткування пенсій та зарплат понад 12 тисяч

469

opodatkuvannjaДля людей, які в місяць отримують зарплату більше 12 тисяч 180 гривень, ставка податку становить не 17%, як було раніше, а 20%. Такі зміни вступили у дію з 1 січня цього року. Це не єдині зміни у податковому законодавстві, торкнуться вони і єдиного соціального внеску. 

З початку цього року змінилося оподаткування пенсій. Раніше сплачували податку з пенсії, яка більша 10 тисяч гривень, а з 1 січня 2015 року оподатковуються усі пенсії, які перевищують 3 654 гривні. Ставка податку в залежності від розміру виплати становить 15% і 20%. Є зміни і в оподаткуванні пасивних доходів громадян.

– До пасивних доходів у вигляді процентів, тобто на депозити чи доходи від депозитів в кредитних спілках чи інших фінансових установах, якщо ставка податку раніше була єдина і становила 15%, то на сьогоднішній день вона становить 20%. Крім цього тепер до пасивних доходів ще належать дивіденди, роялті, інвестиційний прибуток. По всіх цих видах доходів ставка податку з 15% помінялася на 20%, – розповідає заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Тернопільській області Андрій Руцький.

Держава пропонує роботодавцям нараховувати для працівників “знижку” на єдиний соціальний внесок у розмірі 40%. Та застосувати цей знижуючий коефіцієнт можна лише виконавши одночасно чотири умови законодавства. Оплачувати соціальний внесок мають і ті підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування або займаються незалежною професійною діяльністю.

– Якщо такі категорії за звітний рік не отримують взагалі доходу або за звітний рік або за звітний місяць, то вони мають право самі визначити базу нарахування єдиного соціального внеску. Вони мають заплатити ЄСВ, виходячи із розміру мінімальної заробітньої плати на 1 січня звітного податкового року, – каже Андрій Руцький