Головна надзвичайне З початку року водойми Тернопільщини забрали вже 16 життів

З початку року водойми Тернопільщини забрали вже 16 життів

329

7-річна дитина, 70-річний чоловік і молоді люди. З початку року водойми Тернопільщини забрали вже 16 життів. У червні, кажуть рятувальники, нещасні випадки стаються мало не щодня. Врятувати вдається далеко не всіх, бо люди купаються у заборонених місцях, часто нетверезі, та й півсотні рятувальників на тисячі ставків, озер, водосховищ і річок області не вистачає.

7 червня, Кременецький район. Втопився 33-річний чоловік. А далі – мало не щодня, 10-го, 12-го, 14-го, 15-го червня.  Шумський, Борщівський, Заліщицький, Гусятинський райони. У кожному чиєсь життя забрала водойма.

– 15 числа в селі Чабарівка Гусятинського р-ну, юнак 1996 р.н…Хлопці випивали, бо друзі, які були з ним, сказали, що розпили 2 пляшки вина. Але як там сталось, ми не знаємо. Одні говорять, що вони перепливали і він не доплив, інші, що він нирнув і не виплив вже на берег, що довелось водолазам виїжджати, – розповідає начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Козак.

Останній випадок – 22 червня. У Ладичині Теребовлянського району знайшли утопленим 70-річного чоловіка, причини смерті якого встановлюють. Разом з ним з початку року на водоймах Тернопільщини  втопилось 16 людей, в тому числі і 7-річна дитина. У 80%  випадків свою справу робить алкоголь, часто люди купаються у недозволених місцях. Та й менш, ніж півсотні рятувальників на тисячі ставків, озер водосховищ і річок області – це крапля в морі. Але й ті, що є, донедавна працювали на пів, а то й чверть ставки, а отже отримували невелику зарплатню. Зараз, каже начальник служби, справи налагоджуються.

– Віднайшли 242 тисячі 700 додаткових коштів і нам вдалося перевести з 1 травня тих 47 людей, які залишились в службі на повні посадові ставки, – говорить Василь Козак.

Рятувальники кажуть, готові допомагати, проте закликають людей бути відповідальними.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here