Олена Хатмуліна, підприємиця-переселенка з Донеччини, перелічує: “Санітарно-гігієнічна продукція, ферма мікрозелені, миючі засоби і виробництво соків з паростків пшениці і перепелина ферма“.
Після повномасштабного вторгнення жінка наважилися на релокацію частини підприємств на територію Дніпропетровщини, а сама разом із сім’єю переїхала до Шумська.
Тож підприємиця подалася на Міжнародні гранти для бізнесу. А поки писала проект вигадала ще один.
Підприємиця пояснює: “Це високотехнологічна їжа, це поєднання домашньої їжі зробленою з любов’ю і з використанням інноваційних технологій методом сублімованої сушки, яка дає нам більш довше зберігання без консервантів”.
Саме з цим проєктом Олена виграла грант від іноземної неурядової організації Мерсі Корпус в Україні. Підприємиця отримала від них допомогу у розмірі 4000 євро. Окрім цього, ще одним грантовим проєктом Олени про відновлення її Донецького виробництва у Шумську зацікавилась Швейцарська Міжнародна організація з міграції, яка виплатила Олені допомогу у розмірі 20000 доларів.
Оксана Качурівська, керівниця центру Дія.Бізнес у Тернополі, розповідає: “В контексті коштів, які надаються для релокованого бізнесу, сьогодні працює проєкт в партнерстві з Швейцарським урядом для виділення коштів для тих підприємців, які релокувались у Тернопільську, Львівську, Івано-Франківську область і вони готові підтримати підприємства у сумі 25 000 доларів”.
Також, за словами очільниці центру Дія. Бізнес у Тернополі Оксани Качурівської, податись на грант можуть і представники малого та мікробізнесу.
Утім, слід пам’ятати, що підготовка до написання грантових проєктів має бути ретельною. Але винагорода того варта: суттєва безповоротна фінансова підтримка – без потреби оббивати пороги чиновницьких кабінетів чи банківських офісів.