додому Новини З початку квітня на Тернопільщині діє нерестова заборона

З початку квітня на Тернопільщині діє нерестова заборона

978

З початку квітня на Тернопільщині діє нерестова заборона. Її мета – охорона та відтворення водних біоресурсів, йдеться в наказі обласного управління Держагентства рибного господарства. Триватиме заборона на вилов риби до десятого червня. На Тернопільщині є перелік місць, де рибалити можна, щоправда лише однією вудочкою і на один гачок.

Обмеження на вилов риби, пов’язані із нерестом, діятимуть на водоймах Тернопільщини з 1 квітня до 10 червня 2017 року.
На цей період всі рибогосподарські водні об’єкти області оголошуються нерестовищами. Під час нересту на водоймах та в прибережних захисних смугах заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші. Ловити рибу з першого квітня одній людині можна лише на одну вудочку з одним гачком та в спеціально відведених місцях.

– В загальному рибу ловити за цей період заборонено. Рибохорона тільки дуже таким любителям, які не можуть перестати, позволяє в деяких визначених місцях. Ці місця можна з ними ознайомитись на сайті Держрибагенства України. Тобто є наказ, який Тернопільрибохорона видала з місцями, де можна. Тобто, якщо Тернопільське озеро, то можна ловити від причала до кінця Циганки. Цей берез буде для любителів відкритий. Ловити можна буде на одну вудочку з одним гачком, – розповідає керівник громадської організації протидії корупції, моніторингу екології “Скеля” Андрій Об’єщик.

З досвіду відомо, що браконьєри на нерест не зважають і для вилову риби використовують сітки, каже Андрій Об’єщик. Також нерідко активісти затримують любителів рибалки, які не знають елементарних правил.

– На жаль, вони ігнорують розміри риби. Тобто, є дозволені розміри, а ніхто їх не вчить. Коли ти приходиш, робиш йому зауваження, він каже: Я шо, кота не маю вдома? Нас це дивує, а вони потім не розуміють нас, чому за цю рибку треба заплатити 2-3 пенсії, – каже Андрій Об’єщик.

Штраф за риболовлю в заборонених місцях на одну вудочку чи спінінг від 30 до 170 гривень. За використання незаконних знарядь лову передбачено від 340 до 680 гривень. Заплатити треба буде й за кожну рибу, зловлену чи то вудочкою чи сіткою під час нересту.