додому здоров'я З початку 2013 року звернень у травмпункт поменшало

З початку 2013 року звернень у травмпункт поменшало

550

З початку року у травмпункт міської лікарні швидкої допомоги звертається вдвічі менше людей. Проте медики радять не втрачати пильності, виходячи на вулицю, адже дороги та тротуари Тернополя все ще скуті ожеледицею.

– З початком зимового сезону до нас зверталося за добу до 50 пацієнтів з травмами, серед яких переважали вуличні травми, то під час новорічно-різдвяних свят травматизм зменшився. В середньому за добу було до 20 звернень, – розповів головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Обійшлось цьогоріч і без травм, завданих піротехнікою чи отриманих під час бійки .

– Єдиний випадок, який у нас стався у новорічну ніч, – це пацієнт, який не встигав на поїзд, мав спробу застрибнути в вагон. Ця спроба була невдалою, в результаті чого в нього є травматична ампутація нижньої кінцівки на рівні середньої третини гомілки. Окрім того, в нього є інші травми – перелом ключиці, забій грудної клітки, черепно-мозкова травма, – каже Ярослав Чайківський.

Дались взнаки канікули та вихідні, тому під час свят людей на вулицях Тернополя суттєво поменшало. Проте зміна погоди щоразу приносить нові травми. Тому звернень у травмпункт в останні дні знову більшає – до 40 щодоби. Температура повітря вже потрохи опускається, а ожеледиця на дорогах зберігається. Тому медики радять пішоходам бути дуже обережними.