додому Головні З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги

З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги

1329

З квітня цього року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги – повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я. Лише підписана декларація з сімейним лікарем дає на право на безкоштовні медичні послуги. Якщо ж такого документа немає, то вже з 1 січня 2019 року за кожен візит пацієнту доведеться платити з власної кишені. Що слід знати про сімейну медицину і як вибрати сімейного лікаря дізнавалась Юлія Судомир.

Лікар сімейної медицини Тетяна Левенець  консультує і надає медичні послуги вже більше 15 років. Щодня на прийом до неї приходить 15-20 пацієнтів. Рідше – з метою профілактики, частіше – зі скаргами на здоров’я.

-Зараз більше йде вірусна інфекція, а так – і серцева паталогія, і тиски, отак. Є і старше покоління, і молодого віку, – розповідає лікар сімейної медицини ТЕТЯНА ЛЕВЕНЕЦЬ.

У минулому Тетяна Левенець – дільничний педіатр, тепер – лікар сімейної медицини. Змінилась назва професії – змінились функції та обов’язки. Якщо раніше дільничний терапевт, вислухавши пацієнта, відправляв його до лікаря вузької спеціалізації для проведення обстежень і визначення діагнозу, то зараз це робить сімейний лікар. Також у його компетенцію тепер входить ведення дітей та дорослих.

-В компетенцію лікаря загальної практики сімейної медицини входить курація як новонароджених, так і пацієнтів похилого віку. Це людина, яка може забезпечити медичний супровід людини на протязі всього його життя і може забезпечити медичне ведення всієї сім’ї. Це дає великий плюс в тому, що знаючи вісі особливості при прогнозуванні і проведенні цього пацієнта, спадкові захворювання, шкідливості, якісь особливості сім’ї і так дальше, – каже головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Тернополя МИКОЛА МЕДВІДЬ.

З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги. Медзаклади повинні почати активне інформування пацієнтів та підписати з ними декларації про вибір лікаря, йдеться на сайті МОЗ.

-Щоб її підписати, потрібно прийти до цього лікаря, до якого бажає пацієнт, якого він собі вибрав в той заклад, кий він вибрав з паспортом, ідентифікаційним кодом і що дуже важливо, зі своїм мобільним телефоном. !!! Мобільний телефон потрібний для того, щоб в режимі онлайн Національна служба здоров’я могла пересвідчитись, що власне цей пацієнт зараз знаходиться у цього спеціаліста, який укладає цю декларацію, – каже головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Тернополя МИКОЛА МЕДВІДЬ.

Підписати декларацію одразу з кількома лікарями не можна, хоча повторно це зробити не забороняється. В такому випадку попередня декларації автоматично буде анульована. До квітня підписання декларацій про вибір лікаря відбувається в пілотному режимі. Це необхідно для того, щоб лікарі мали час навчитись. А підписати декларації з сімейними лікарями пацієнтам потрібно встигнути до січня 2019.

-Той, хто не підпише декларації з сімейним лікарем на протязі 2018 року, буде отримувати медичну допомогу на тих самих підставах, які отримує сьогодні. З 1 січня 2019 року ті особи, які не підпишуть декларацій з жодним з лікарів на надання первинної медико-санітарної допомоги, будуть цю допомогу оплачувати з своєї кишені. Держава таку допомогу оплачувати не буде, – розповідає  головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Тернополя МИКОЛА МЕДВІДЬ.

Тому про вибір сімейного лікаря варто задуматись вже, каже Микола Медвідь. Основний меседж медичної реформи в Україні – гроші ходять за пацієнтом. І залежно від того, скільки декларацій з лікарями буде підписано пацієнтами, стільки й грошей отримає заклад.