додому Новини З квітня 2015 року вступлять у силу зміни до законодавства про корупцію

З квітня 2015 року вступлять у силу зміни до законодавства про корупцію

424

vlcsnap-2014-12-29-17h46m54s22Про корупцію говорив сьогодні головний прокурор області.  Зокрема, завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт щодо начальника Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у області, який спільно з головним спеціалістом з питань запобігання корупції цієї ж Інспекції неодноразово отримували гроші від підприємців за зменшення штрафів. Впродовж року правоохоронні органи виявили майже сотню таких злочинів, 52 з них скеровано до суду.

Завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно сільського голови з Тернопільщини, який одержав за посередництва своєї доньки хабар в сумі 10 тисяч доларів та більше 17 тисяч гривень за сприяння передачі у власність 2 земельних ділянок. Як повідомив прокурор області, припинено також протиправну діяльність депутата Борщівської районної ради, начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у Тернопільській області. Прокуратура області проводить досудове розслідування за фактом отримання посадовцем хабара на суму понад 40 тисяч гривень від керівника місцевого фермерського господарства.

Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Судом визначено розмір застави, а це 365 тисяч гривень. Виявлення корупціонерів – це спільна робота правоохоронних органів, каже прокурор Юрій Гулкевич. Потрапили у список корупціонерів на Тернопільщині працівники різних інстанцій.


– Є один з начальників об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Тернопільській області. Є в нас і слідчі органів внутрішніх справ і начальник відділення по боротьбі з економічною злочинністю теж одного з райвідділів, головний державний податковий ревізор-інспектор теж одного з районів. Бачите, мова не йде про голів сільських рад чи секретарів селищних рад, – розповів прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.

Юрій Гулкевич нагадує, з квітня 2015 року вступлять у силу зміни до законодавства про корупцію. Зокрема, ними скасовано норми статей, які дозволяли звільнити корупціонери від покарання при певних обставинах: малолітні діти, щире каяття, сприяння слідству.

– Зараз ця норма діяти не буде. Людині, яка отримала неправомірну вигоду, можна буде призначити виключно покарання у вигляді 3-6 років позбавлення волі або інше, яке передбачено законом, але аж ніяк не звільнити від нього. Хотів би донести до відома громадськості і в тому числі людей, які може виношують якісь такі злі наміри, що у нас в державі йде таким шляхом, що до посилення кримінальної відповідальності за злочини у сфері корупції, – каже Юрій Гулкевич.