додому суспільство З’являтися на допити, не підходити до ОДА та не спілкуватися з її...

З’являтися на допити, не підходити до ОДА та не спілкуватися з її працівниками – покарання для активістів тернопільського Євромайдану

406

З'являтися на допити і не підходити до Тернопільської облдержадміністрації, не спілкуватися з її працівниками – таке рішення прийняв Тернопільський міськрайонний суд, щодо активістів Тернопільського Євромайдану. Попередньо Марію Чашку, Марію Баб'юк та Володимира Стаюру підозрювали в захопленні Тернопільської облдержадміністрації, слідчі та працівники прокуратури вимагали застосувати до них міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Активістам Тернопільського "Євромайдану" Марії Баб'юк, Марії Чашці та Володимиру Стаюрі загрожувала міра запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт. Підозрювали їх в правопорушенні передбаченому триста сорок першою статтею Кримінального Кодексу України  – захопленні будівлі, що забезпечує діяльність органів державної влади. Проте суд вирішив застосувати до них найбільш м'яку міру запобіжного заходу – відпустити на особисті зобов'язання.

Марія Чашка, член комітету національного спротиву в Тернополі: "Дякувати Богу нас не арештували. Рішення суду було таке: ми написали особисті зобов'язання, що ми зобов'язуємося приходити на слідчі дії, нікуди не виїжджати з країни, що ми будемо законопослушними громадянами, хоча ми завжди такими і були".

Марія Баб'юк, директор Галицького інституту імені В.Чорновола: "Це не знімає кримінальної справи і з мене в тому числі. Кримінальна справа залишається зараз буде йти розслідування, в мене вже чотири дні розписані, я отримала документи, на основі яких я кожен день маю сьогодні о 17, три дні під ряд на 11 годину. Я буду з'являтися до слідчого – давати пояснення".

Крім цього своїм рішенням суд заборонив Марії Чашці, Володимиру Стаюрі та Марії Баб'юк спілкуватися з працівниками облдержадміністрації та підходити до будівлі адміністрації. Оскільки Марія Чашка і Володимир Стаюра – депутати Тернопільської обласної ради, суд дозволив їм заходити в адмінбудівлю на вулиці Грушевського вісім лише під час сесії Тернопільської обласної ради.

Марія Чашка, член комітету національного спротиву в Тернополі: "Ми будемо звертатися за роз'ясненнями до суду, бо Володимир Стаюра – голова комісії у справах соціально-економічного розвитку, я – голова комісії соціальної політики, ми є членами і головами дуже багатьох тимчасових і контрольних депутатських комісій. Як виконувати ці обов'язки, як проводити засідання комісії невідомо, бо в рішенні суду прописано, крім як на сесію обласної ради".