Головна здоров'я З чого складається ціна платних послуг у лікарнях пояснив Віктор Кміта

З чого складається ціна платних послуг у лікарнях пояснив Віктор Кміта

378

Про платні послуги у лікарнях розповіли у Тернополі. Відтепер перелік послуг і їхня ціна доступні для усіх охочих. В лікарнях міста вивісили списки, аби пацієнти були достатньо проінформовані. Торкнуться платні послуги лише невеликої частини пацієнтів.

Платні послуги у лікарнях – це не новинка і тим паче не нововведення самої лікарні чи міської ради. Кабінет міністрів України ще у 1996 році прийняв відповідну постанову, із доповненням у 2007 році. І хоч ряд послуг у лікарні платні, з безкоштовною медициною вони не мають нічого спільного. Для більшості пацієнтів нічого не змінилося, наголошують у лікарні №2. Платними для пацієнтів є:

– Довідка на зброю, довідка на отирмання водійських прав, медичні огляди, профілактичні медичні огляди, при поступлені на роботу, окрім тих, де мають направлення з центру зайнятості. Вони йдуть безкоштовно. Безкоштовно також проходять бюджетники, от сьогодні вчителі проходять, але є спеціальні: при поступлені на роботу державних службовців, на роботу у спеціальні заклади, для чого потрабно пройти огляд у деяких вузьких спеціалістів. Ці платні послуги – завжди вони були, – розповідає головний лікар Тернопільської міської лікарні №2 Віктор Кміта.

Решта послуг – безкоштовна. Якщо ви захворіли і звертаєтеся до лікаря, чи лікуєтесь у стаціонарі, чи вас оперують – всі ці послуги у лікарнях Тернополя безкоштовні. Ознайомитися із переліком платних послуг просто. У другій міській лікарні такий список висить одразу біля входу у реєстратуру. Наприклад, медичний огляд коштує в середньому від 90 до 113 гривень. З переліком платних послуг і їхніми цінами можна також ознайомитися на сайті Тернопільської міськради. У різних лікувальних закладах міста ціна послуг може відрізнятися.

– З чого складається ціна платних послуг? Ціна послуг складається із найелементарніших речей: заробітня плата медичних працівників. Це вираховується спеціальна формула по енергоносіях. Ці затрати калькулюються і затферджуються керівником лікувального закладу. Ціни можуть різнитися у різних лікарнях. Чому? Бо один на прийомі сидить хірург і має категорію другу, а один вищу категорію. Тобто, буде різниця у заробітній платі, і буде ціна мінятися, – говорить Віктор Кміта.

За платними послугами закріплений середній медичний персонал. Оплачувати потрібно лише в бухгалтерію. Там пацієнту мають обов'язково дати чек. Щомісяця лікарня звітує про надані платні послуги. Аби у пацієнтів не виникало запитань, чому потрібно платити за ті чи інші послуги, вирішили оформити все візуально, щоб кожен міг ознайомитися. У міськраді ж наголошують, платні послуги і благодійні внески – це зовсім різні речі.

– Міська рада не збирає благодійні внески. Є благодійні організації, які мають свій профіль і збирають благодійні внески. Тому міська рада до цих грошей немає ніякого відношення. Це не є обов'язковим здавати благодійні внески у лікувальних закладах міста. Саме поняття благодійний, то це є добровільний внесок. Тому, якщо хтось заставляє, то, будь ласка, звертайтеся у міську раду і я думаю, що ми спільно розберемся з такими ситуаціями, – каже секретар Тернопільської міськради Ігор Турський.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here