додому духовність З 7 до 28 квітня на Тернопільщині пройде бгагодійна акція “Серце до...

З 7 до 28 квітня на Тернопільщині пройде бгагодійна акція “Серце до серця”

358

З 7 до 28 квітня на Тернопільщині проходитиме бгагодійна акція "Серце до серця". Цього року акція відбудеться вже ввосьме і пройде під гаслом "Почуй світ". За зібрані гроші цього разу планують закупити сучасне обладнання для дітей з вадами слуху. На Тернопільщині акцію організовує обласне управління у справах сім'ї та молоді спільно з Всеукраїнським благодійним фондом "Серце до серця".

Арсен Ляхоцький, координатор акції "Серце до серця" в Тернополі: "Минулого року і позаминулого займались збором коштів для дітей, хворих на цукровий діабет і купили разом, зібравши 253 тисячі гривень купили 11 інсулінових помп".

Цьогорічна акція пройде під гаслом "Почуй світ", а гроші збиратимуть для дітей з вадами слуху. Близько трьох сотень дітей та більше одного мільйона дорослих в Україні мають порушення слуху і потребують слухопротезування. В тому числі в 11 тисяч дітей та ста тисяч дорослих діагностують глухоту. Для своєчасного виявлення втрати слуху, а це вік до трьох років, потрібна сучасна апаратура, якої в області зараз нема.

Марія Шмигельська, лікар-отоларинголог, обласний позаштатний дитячий сурдогог: "Щоб не було таких в нас випадків, що дитині 2 роки, півтора роки, 3 роки – ставлять просто затримку мовного розвитку і ми не можемо точно визначити чи це внаслідок патології слуху, зниження слуху. Тому що ми маємо об'єктивний метод обстеження для діток більш вже старшого віку, зокрема 5 рочків і більше, а до 5 років ми не маємо такого сучасного методу обстеження, тоді ми надіємся, що все-таи залучаться меценати області, залучиться населення і ми будемо оволодіти тим сучасним методом обстеження".

Цього року до акції планують залучити тисячу волонтерів, це учні шкіл, студенти, члени молодіжних та дитячих громадських організацій. У кожному районі області будуть створені штаби акції та загони волонтерів, а участь у ній можуть взяти усі охочі.

Наталя Найчук, начальник управління у справах сім'ї та молоді Тернопільської ОДА: "Особливо ми пишаємося тими дітьми, молодими людьми, які кожного року гуртують навколо себе більшу кількість волонтерів для того, щоб приймати участь в акції. Акція є достатньо прозорою, в пинципі, випадків якихось зловживань скриньками в нас в Тернополі не було".

Дмитро Струк, президент ВБФ "Серце до серця": "Наші волонтери завжди мають анкету волонтера з фотокарткою, де написано ім'я, прізвище, по-батькові. Ми з ними складаємо угоду, якщо цей волонтер не досяг віку 18 років. Тобто, наші волонтери будуть ходити і збтирати кошти виключно 27-28 квітня з цим бейжиком волонтера і з скринькою, яка є опломбована".

На зібрані гроші для Тернопільської області планують закупити один апарат для ехоскринінгу для пологового будинку, чи пологового відділення, а також забезпечити обласну дитячу лікарню одним клінічним аудіометром та одним імпендансометром. Якщо після цього гроші залишаться, то організатори планують закупити і слухові апарати для дітей з вадами слуху.