додому суспільство З 6 квітня в Україні на залізниці повертають іменні квитки

З 6 квітня в Україні на залізниці повертають іменні квитки

353

З 6 квітня в Україні на залізниці повертають іменні квитки. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів. Паспорт потрібен не для придбання квитка. Касиру достатньо усно вказати прізвище та ім'я людини. Документ, що засвідчує особу, показувати треба провіднику при посадці у вагон.

Іменні квитки на залізниці в Україні вводять не вперше. У 2007 році Кабінет міністрів цю норму відмінив. І ось тепер, через 6 років, квитки на залізниці знову стануть іменними. Для того, щоб купити квиток, документи не потрібні. Необхідно буде касиру вказати прізвище та ім'я людини, яка збирається в дорогу, навіть без її особистої присутності. А от потрапити у потяг без документа, який засвідчує, що ви саме та людина, прізвище та ім'я якої вказане на квитку, буде неможливо. Причин повернення іменних квитків є кілька.

– Запобігти спекуляції, перепродажу квитків. Це в нас в Тернополі маленький вокзал, а такі як великі вокзали: Одеса, Київ, Харків, де можуть такі порушеня бути. А друге таке питання, що можуть відслідковувати людину, якщо десь є правопорушення, то можна взнати по квиточку чи брала така людина квиток, чи виїжджала, чи не виїжджала, – розповів начальник залізничного вокзалу станції "Тернопіль" Михайло Жуков.

Іменними з 6 квітня стануть не лише квитки, придбані у касі, а й електронні. Купуючи квиток через інтернет, своє прізвище та ім'я у спеціальну графу треба ввести самостійно. Стосовно пільгових категорій пасажирів, то порядок продажу проїзних документів залишається незмінним. Документ, який підтверджує право на пільговий проїзд, необхідно пред’являти купуючи квиток та при посадці. Дійсними будуть і квитки куплені завчасно без вкзаного прізвища та імені.

– Ці квитки, які люди придбали раніше, тобто за 45 або за 90 діб, то вони теж будуть дійсні по використанню, – каже Михайло Жуков.

У проїзних документах, окрім пільгових і безкоштовних, на проїзд у регіональних поїздах та приміських прізвище та ім'я людини не зазначаються.