додому Новини З 5 травня в Україні стартував черговий призов на строкову військову службу

З 5 травня в Україні стартував черговий призов на строкову військову службу

510

vlcsnap-2016-05-16-18h54m37s751З 5 травня в Україні стартував черговий призов на строкову військову службу. В обласному військкоматі мають завдання відправити п’ять сотень осіб, проте уже за перший тиждень роботи частина з тих, кого кликали, не з’явилась до районних призовних комісій. За це передбачена адміністративна відповідальність. Також військовослужбовці запевнили, що строковиків до бойових дій не залучатимуть.

– Відбір на строкову військову службу, який був відновлений в державі, слугує для того, щоб вчились захищати Україну, тому на сьогоднішній день держава чекає наших громадян, яким від вісімнадцяти до двадцяти семи років для того, щоб навчити фахово захищати Україну, – розповідає військовий комісар Тернопільського обласного військкомату Володимир Катинський.

За інформацією військкомату, на Тернопільщині виклику підлягає більше шістнадцяти тисяч чоловік, з яких тільки п’ять сотень візьмуть до війська. Проте, через неявку у районні призовні комісії, за перший тиждень роботи у розшуку перебуває вже дві тисячі осіб.

– Причинами неприбуття. Які причини щоб ви наголосили. Перше – перешкода стихійного лиха. Друге- хвороба призовника. І третьою причиною – це є смерть його близьких родичів або родичів дружини якщо одружений призовник. Але ці всі три випадки передбачені законом вони мають бути підтверджені документально, – говорить т.в.о. начальника відділу комплектування і призову обласного військового комісаріату Петро Сирко.

Новобранці весняного призову поповнять ряди сухопутних та прикордонних військ, військово-морські сили, Національну гвардію України і в державну службу спеціального транспорту.

– Для Тернопільської бригади артилерійської – це номера обслуг і довідники – двісті тридцять п’ять чоловік. Водіїв – двісті п’ятдесят чоловік. Розвідників – сорок п’ять. Головних сержантів- шістнадцять. Кухарів- п’ятнадцять, начальників радіостанцій- десять. Ремонтних спеціальностей, я вже наголошував- вісімдесят чотири. Медиків – п’ятнадцять , командирів відділень – дев’яносто. Зв’язківців – сімдесят. Начальників складів і сховищ- тридцять чоловік. Інструкторів- тринадцять, такілажників- п’ять, діловодів – два, музикантів- чотири, – каже Володимир Катинський.

Також для строковиків діє соціальний пакет: за ними зберігаються робочі місця, виплачується грошова компенсація – близько трьох тисяч гривень на одну особу, а після демобілізації вони отримують одну мінімальну заробітну плату.