додому Новини З 5 травня у Тернополі почали прийом документів на отримання субсидій

З 5 травня у Тернополі почали прийом документів на отримання субсидій

557

vlcsnap-2015-05-26-10h45m23s197З 5 травня у Тернополі почали прийом документів на отримання субсидій.  Довідки можна надсилати поштою, проте у міськраді їх рекомендують приносити особисто. Документи приймають в усіх ЖЕКах міста, а також в управлінні соціальної політики. Тим, хто подасть заяву і декларацію до кінці червня, субсидію нарахують ще з 1 квітня.

Тернополяни в управління соціальної політики приходять не лише здати документи. З допомогою консультантів та інформаційний стендів їх і заповнюють одразу на місці.

– Які пункти у вас викликають запитання? Ви знаєте, поки що ніякі. Поки що я все знаю, як треба заповнити. Нічого особливого тут нема, – розповідає Анна, яка здає документи на субсидію.

Зважаючи на різке зростання тарифів, для тернополян субсидія – чи не єдиний вихід зі становища. Нарікають, зросли ціни на комунальні послуги, а доходи сімей залишились на тому ж рівні. Розраховують, що субсидія вийде.

– У мене малолітня дитина. Я допомогу отримую 1000 гривень і чоловік отримує мінімальну зарплату. То я думаю, що в нас би мала бути. То попередня квартплата була досить висока, а тепер то взагалі. Єдине, що ми розраховуємо на субсидії.

Найактивніше тернополяни приносили документи у перший день прийому, 5 травня, – більше тисячі сімей. Надалі люди приносять документи поступово, без значних черг. Часто приходять спочатку за консультацією, а згодом приносять документи. З початку травня у Тернополі уже прийняли приблизно п’ять з половиною тисяч заяв на субсидії. Прийом документів будуть продовжувати і надалі. У ЖЕКах це робить дві людини, а у самому управлінні тернополян консультують одразу у двох приміщеннях. Паралельно працюють і над введенням даних та їх перевіркою.

– Ми будемо готові вже надати людям повідомлення про призначення субсидії у другій половині червня, не швидше. Субсидія буде нараховуватись, починаючи з 1 квітня. Мешканці міста, які звернуться за призначенням субсидії у травні і червні місяці, то субсидія буде нарахована, починаючи з 1 квітня. Хто звернеться вже у липні, то субсидія буде нараховуватися з місяця звернення, тобто з 1 липня, – каже  в.о. начальника управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.

Ті, хто вже має пільги на комунальні послуги, всеодно можуть звертатися за призначенням субсидії. У Тернополі таких людей приблизно двадцять сім тисяч. Значна кількість сімей отримає субсидію саме в опалювальний період.

– Багатьом сім’ям на літній період субсидії не вийдуть, але на опалювальний період з жовтня місяця, то багато сімей буде мати право на пільги. Якщо сім’ї здадуть документи зараз, то вже на опалювальний період ми субсидії перерахуємо автоматично. Вже не потрібно буде здавати повторно документи. Також ті сім’ї, які мали субсидії… До кінця квітня, то їм також не потрібно здавати документи. Ми також субсидії перерахуємо автоматично, – говорить володимир Сулима.