додому суспільство З 12 червня тернополяни зможуть записати дитину в садок за допомогою електронної...

З 12 червня тернополяни зможуть записати дитину в садок за допомогою електронної системи реєстрації

573

Вже з 12 червня тернополяни зможуть записати дитину в садок за допомогою електронної системи реєстрації. Як працюватиме ця система, куди відтепер звертатися аби зареєструвати дитину, чи планують відкривати цього року додаткові групи в садках міста розповіли в управлінні освіти та науки Тернопільської міськради.

На 2013 рік групи у дитячих садочках Тернополя вже сформовані на 75%. До вересня планують відкрити додатково 11 груп, відтак попит на місця в садочках задовольнять повністю запевняють в управлінні освіти та науки міськради. Далі записуватимуть дітей лише в електронній системі.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Це дасть загальнодоступність, кожен зможе подивитися, яким він стоїть на черзі, це усуне повністю певну корупційну складову. Люди будуть мати можливість зареєструватися як в електронній системі, так і подати письмову заяву, яка всеодно буде внесена в єдиний електронний реєстр. Звичайно ті діти, які набрані в групи цього року, вони будуть автоматично внесені в цю чергу і всі інші, кого будуть додатково добирати будуть проходити офіційну реєстрацію в даній черзі".

Інформацію про дошкільні навчальні заклади в Тернополі, кількість груп, наповнюваність, роботу реєстраторів відтепер можна знайти на сайті dnzternopil.te.ua. Там батьки також можуть знайти реєстраційну форму – заповнити її і вже з готовою прийти в управління освіти та науки міськради, за адресою бульвар Шевченка, 1, 3 поверх, кабінет 35.

Там працюватиме два реєстратори, звертатися до них можна з понеділка до четверга з 9.00 до 16.30. З собою батькам потрібно мати копію свідоцтва, підтвердити її оригіналом при реєстрації та паспорт реєструючого. Далі дитину зареєструють в електронній базі даних, кожен батько чи мама отримають реєстраційний номер.

Андрій Войцехівський, автор програми електронної реєстрації: "Коли батько чи мама принесли форму реєстрації, реєстратор вносить в  базу даних. Наприклад, якщо батько прийшов перший, реєстратор на листочку пише йому 1 і батько під тим номером розписується, тобто він знає, що він є перший, що він першим зареєструвався. Так само і 10,15,20. І хочу запевнити, що саме той перший номер буде вноситися в базу даних, не буде другого, третього чи іншого. Програма не дасть жодним чином це поміняти, бо це є закрита інформація".

Ірина Антонюк, головний інспектор з дошкільної освіти управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Завідуючі до першого червня вже будуть мати перспективу і ті групи, які будуть відкривати. Вони будуть мати наявну кількість місць для дітей певного віку. Чи це будуть ясільні групи, чи молодшого, в залежності від того який контингент дітей вони будуть набирати. Цю інформацію вони будуть подавати, ми зразу виставимо її на сайт. Після цього реєстратор надасть списки завідуючим тих батьків, які зареєструвалися. Завідуючі будуть повідомляти батьків, або на електронну адресу, або в телефонному режимі і впродовж 10 днів батьки повинні прийтьи до завідуючої і підписати заяву, таким чином вони підтвердять своє бажання відвідувати саме цей дошкільний заклад".

При реєстрації буде не одна, а дві черги – для дітей загального розвитку і так звана пільгова. До останньої автоматично записуватимуть дітей-сиріт, інвалідів, дітей батьків інвалідів першої групи та військовослужбовців, одиноких батьків, вдів, дітей ліквідаторів аварії на ЧАЕС та дітей, що перебувають під опікою.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Програма створена так, що певні категорії дітей з відповідними медичними довідками, з відповідними підтверджуючими документами будемо вписувати їх в пільгову чергу.Тому вони матимуть відповідну перевагу. Я запевняю батьків, що такі категорії дітей без проблем зможуть перейти в той чи інший навчальний заклад, де забажають батьки зза місцем проживання".

Електронна система реєстрації дітей у садочки почне діяти з 12 червня. Батькам радять не зволікати і реєструвати дітей в базі даних одразу після народження, чи коли їм виповнюється рік чи півтора.