додому суспільство З 18 листопада мощі Івана Золотоустого постійно будуть у храмі Пресвятої Трійці...

З 18 листопада мощі Івана Золотоустого постійно будуть у храмі Пресвятої Трійці на Східному масиві

539

У Тернополі можна буде приступити та помолитися до мощей святого, вселенського вчителя, одного із засновників Константинопольського патріархату Івана Золотоустого. Святиня перебуватиме у храмі Пресвятої Трійці у Тернополі. З 18 до 26 листопада в храмі відбуватиметься дев'ятниця. Впродовж дев'яти днів священики виголошуватимуть науки про сповідь, молитву, покаяння, значення церкви в житті християн.

Мощі Святого Івана Золотоустого у Тернопіль привезли з Ватикану. З благословення архієпископа, митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка священики храму Пресвятої Трійці у Тернополі звернулися до Риму, аби мощі Святого Івана Золотоустого перебували у церкві постійно. Там дали згоду, відтак до святині можна буде приступити та помолитися не лише з 18 до 26 листопада, а й у будь-який час, попередньо звернувшись до священиків. Іван Золотоустий –  святий, вселенський учитель, один із засновників Константинопольського патріархату, блискучий оратор, адвокат і релігійний полеміст. Ним захоплюються не лише релігійні діячі, а й науковці, літератори, а останні слова Івана Золотоустого на цьому світі – "Слава Богові за все!", сказані у вигнанні та серед страшних фізичних мук, – стали символом віри та незламності.
 
– Іван Золотоустий був патріархом Царгородським, відзначився цей святий тим, що він завжди обороняв правду Христову. Тобто, не боявся казати, де є добро, а де є зло. За це він і багато терпів у своєму житті, бо мав кілька вигнань, будучи патріархом він був змушений залишати служіння і йти у вигнання аж до Вірменії, – розповідає сотрудник храму Пресвятої Трійці в Тернополі (УГКЦ) отець Іван Січкарик.
 
Урочисто мощі Івана Золотоустого виставлять у храмі Пресвятої Трійці в Тернополі, що на Східному масиві, в неділю, 18 листопада, о 15:00. Після цього святитимуть воду та виголосять першу духовну науку. З понеділка, 19 листопада, до 26 листопада науки виголошуватимуть о 18 годині.
 
Отець Олег Харишин, сотрудник храму Пресвятої Трійці в Тернополі (УГКЦ): "Будуть говорити про тайни покаяння, про молитву, про основні аспекти духовного життя. Людина, яка приййде, зможе дійсно почерпнути дуже багато правд про духовне життя, можна буде відновитися, приступити до Святої Сповіді, прикластися до мощей, помолитися до Івана Золотоустого. Бо це був чоловік, який завжди любив правду, попри своє красномовство, так щоб промовити до людського серця".
 
Отець Іван Січкарик, сотрудник храму Пресвятої Трійці в Тернополі (УГКЦ): "Дев'ятниця допоможе християнам парафії Пресвятої Трійці, а також усім тернополянам наново відживити своє духовне життя. Для того, щоб з чистим серцем зустріти Різдво Христове, щоб приступити до поклоніння мощам, щоб в своє особисте життя взяти ту всю любов, яку Святий Іван Золотоустий плекав до Бога. І тоді з тією любов'ю іти до своїх домівок, на місце праці, на місце нашого служіння".
 
Після дев'ятниці мощі Івана Золотоустого перебуватимуть у храмі Пресвятої Трійці в Тернополі постійно.
 
TV-4