додому Новини З 15 квітня власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення...

З 15 квітня власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку

301

Від сьогодні, з 15 квітня,  власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, почнуть отримувати повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити. Заплатити податок потрібно протягом двох місяців з моменту отримання такого повідомлення у банках або у поштових відділеннях. Мешканці сільської місцевості можуть сплачувати податок через каси сільських рад.

Об'єктом оподаткування є житлова площа. Платниками податку на нерухомість будуть власники великогабаритних квартир і житлових будинків. Зокрема, під оподаткування підпадуть три категорії громадян: ті, хто має у своїй власності квартиру житловою площею понад 120 кв. м; будинок житловою площею понад 250 кв. м; два і більше об’єктів житлової нерухомості. При цьому законодавством надано пільгу на один об’єкт в розмірі не оподатковуваних 120 кв. м для квартир та 250 кв. м для житлових будинків за місцем реєстрації або за вибором.

– Ставки податку затверджуються сільськими, селищними і міськими радами і у процентному співвідношенні до мінімальної заробітної плати, що встановлена станом на 1 січня звітного податкового року, – розповідає заступник начальника відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в Тернопільській обл. Андрій Руцький.

ЧИТАТИ ЩЕ:  З 1 січня 2013 року збільшили ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп.

Встановлено дві ставки податку 1% і 2, 7%. У 2013 це або 11 гривень 47 копійок за один квадратний метр або 30 гривень 97 копійок. 1% – для квартир житловою площею не більше 240 кв. м і житлових будинків площею не більше 500 квадратних метрів.

– Громадяни будуть сплачувати такий податок на підставі податкового повідомлення рішення, яке буде надсилатися податковою інспекцією за місцем знаходження об'єкта житлової нерухомості. Такі податкові повідомлення будуть надсилатися громадянам до першого липня. Сплата має пройти впродовж 60 днів з дня отримання такого податкового рішення, – каже Андрій Руцький.

Юридичні особи, якщо у їх власності є житлове майно, податок нараховують самостійно. До 1 лютого подають декларацію з податку на нерухоме майно і сплачують його авансовими внесками щоквартально до тридцятого числа місяця, наступного за звітним кварталом. Підпунктом у статті кодесу визначено об’єкти, що не оподатковуються, а це: об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад, ті, які розташовані в зонах відчуження або відселення, будівлі дитячих будинків сімейного типу, садові та дачні будинки, об’єкти житлової нерухомості, що належать родинам, які виховують трьох дітей і більше.

Громадян, які будуть відмовлятись платити податок на нерухомість, чекають штрафи у вигляді пені. Податок на нерухоме майно зараховується не до Державного, а до місцевого бюджету за місцем розташування об’єкта житлового фонду, ці кошти буде використано на соціальний розвиток міста чи села.