додому Новини З 13 березня діє змінена сиситема обчислення та сплати єдиного соціального внеску

З 13 березня діє змінена сиситема обчислення та сплати єдиного соціального внеску

415

vlcsnap-2015-04-15-18h37m08s40Вже більше місяця, із 13 березня діє змінена система обчислення та сплати єдиного соціального внеску. Зокрема, почали діяти нові умови щодо застосування понижуючого коефіцієнта. Відтепер показники щодо його застосування розраховуються не в цілому по підприємству, а виходячи із даних про застраховану особу.

Аби скористатись пільговим коефіцієнтом із єдиного соціального внеску, роботодавець повинен, насамперед, підвищити зарплату. А якщо точніше – виконати три умови.

– По-перше, база нарахування єдиного внеску в розрахунку на 1 застраховану особу в звітному місяці повинна збільшитись на 20% і більше в порівнянні із середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на 1 застраховану особу; по-друге, після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці має скласти не менше, ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік, – розповів заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Тернопільській області Андрій Руцький.

Нововведеннями розширене коло платників, які можуть скористатись понижуючим коефіцієнтом.

– Тепер до них належать особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи підприємці, які використовують найману працю, підприємств, установи, організації та органи, що виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. Не можуть скористатись пільговим коефіцієнтом особи, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, підприємства, установи, організації для працюючих інвалідів, всеукраїнські ГО інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС, громадські організації інвалідів, – каже Андрій Руцький.

Змінився порядок визначення коефіцієнта. Він не може бути меншим, ніж 0,4 до ставки єдиного внеску і діятиме увесь рік. База ж нарахування ЄСВ лишилась незмінною. Для підприємців ж все залишилось без змін.