додому освіта З 12 червня запис дітей у дитсадки – тільки через електронну систему

З 12 червня запис дітей у дитсадки – тільки через електронну систему

432

Сьогодні в Тернополі почали реєструвати дітей у садочки за допомогою електронної системи. Вранці в управлінні освіти та науки Тернопільської міськради зібралося чимало батьків, які першими хотіли записати дітей в дошкільні навчальні заклади, тому утворилися черги. Очільник управління Ольга Похиляк запевняє: зареєструватися зможуть усі охочі.

Тернополянка Галина прийшла сьогодні в управління освіти та науки Тернопільської міськради зареєструвати свою семимісячну дитину в садочок. Систему електронної реєстрації схвалює, каже тепер у батьків вже не буде можливості подавати документи в кілька дитсадків.

Галина, тернополянка: "Я думаю, що так краще, бо люди пишуться в багато садочків, а потім всюди черги і не зрозуміло, куди ти попадеш. Думаю, що так буде краще, а те, що черги, то через те, що це перший день. Далі таких черг не буде. Багато людей в перший день, бо всі хочуть зареєструватися в певний садочок. Далі такого не буде".

Наталія, тернополянка: "Може з однієї сторони добре, а з іншої сторони і не дуже добре, бо ці черги з дітьми. Мені з першою дитиною якось було легше – прийшов, записався в садочок і все, дитина собі ходить, немає ніяких проблем. Чи була потреба в перший день реєструватися? Нам завідуюча порадила прийти в перший день, щоб не було потім ніяких труднощів. Я знаю, чи була потреба… Всі йдуть, та й ми йдемо".

На 10:30 першого дня електронного запису в дитсадки Тернополя в управлінні освіти та науки зареєстрували більше 100 дітей.

Ірина Антонюк, головний інспектор з дошкільної освіти управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Я думаю, що ми працюємо ефективно, люди проходять швидко. Те, що мусить бути така черга, бо люди хочуть бути в перших числах і через те, створився такий ажіотаж, я думаю, завтра-післязавтра такого ажіотажу вже не буде. Ті, хто хотів бути першим, вже сьогодні зареєструвався".

Аби зареєструвати дитину в садочок, відтепер батьки мають заповнити реєстраційну форму, яку можна знайти на сайті dnzternopil.te.ua. Далі прийти в управління освіти та науки міськради за адресою бульвар Шевченка, 1, третій поверх, кабінет 35. Там працює два реєстратори, звертатися до них можна з понеділка до четверга з 9.00 до 16.30. Спеціалісти просять батьків приносити неообхідні документи та бути уважними при реєстрації.

Ірина Антонюк, головний інспектор з дошкільної освіти управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Ми б просили батьків, щоб вони уважно заповняли реєстраційну форму, добре звіряли, щоб номер свідоцтва про народження відповідав запису в реєстраційній формі. Обов'язково звернути увагу – там внизу треба ставити прізвище, підпис, дату, згоду на те, що вони нам дозволяють обробляти персональні дані. І  сюди потрібно здавати копію свідоцтва про народження, реєстраційну форму, оригінал свідоцтва мати при собі обов'язково. Крім того, якщо є якась пільга, треба мати копію свідоцтва чи посвідчення чорнобильця, чи, можливо, багатодітна сім'я. Якщо звертається багатодітна сім'я, то потрібно ще долучити свідоцтва про народження тих діток, які ще є неповнолітніми".

Влада Тернополя запевняє, що електронний запис у дитсадки – абсолютно прозорий і маніпуляції неможлиіві.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Якщо мама чи батько записалася під номером п'ять, то це означає, що під тим номером вони і будуть. Ніхто не може за когось записатися, ніхто не може записатися в кілька садочків. Хочу звернутися до батьків, щоб в них була довіра. Ми робимо все для того, щоб батьки були впевнені, що коли дитині виповниться 2 чи 3 рочки, в них буде можливість дати дитину в той чи інший садочок".

Цього року групи у дитячих садках Тернополя вже сформували на 75%. Додатково до вересня планують відкрити ще 11  груп у дитсадках різних мікрорайонів міста.