додому Новини З 1 жовтня єдиний соціальний внесок підприємці мають сплачувати не у пенсійний...

З 1 жовтня єдиний соціальний внесок підприємці мають сплачувати не у пенсійний фонд, а в управління Міністерства доходів

381

З 1 жовтня єдиний соціальний внесок підприємці мають сплачувати не у пенсійний фонд, а в управління Міністерства доходів. Відтепер у податковій обробляють звіти, а також створені нові рахунки. В управлінні Міндоходів закликають, не пізніше 21 жовтня подати до них звіт тих підприємців, які мають найманих працівників.

Для того, аби підприємцям було зручніше і їм не доводолося подавати звіти у різні інстанції, відтепер звітувати про єдиний соціальний внесок потрібно в управлінні Міндоходів. Звітувати можна особисто, завітавши у центр обслуговування підприємців, а також електронним способом з використанням цифрового підпису. Податківці наголошують, надсилати звіти з єдиного соціального внеску поштою не можна. 

Підприємці, які мають найманих працівників, звіт мають подати в управління Міндоходів до 21 жовтня. Зараз їх подала лише половина. Тому податківці застерігають: за невчасне подання грозить штраф. А підприємці, які не мають працівників, звіт як і раніше мають подати до 10 лютого, але в управління Міндоходів.  Податківці також наголошують, не треба боятися подавати документи електронно. Це значно швидше і зручніше.

Петро Якимчук, начальник Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "На сьогодні в нас є додатковий сервіс – це безкоштовне отримання електронних цифрових ключів, які надаються в центрі  обслуговування платників податків, які розміщені в нашому приміщенні на Білецькій, 1. В цьому центрі ви можете отримати безкоштовний ключ, за допомогою якого можна здійснювати передачу звітності безпосередньо з робочого місця, з дому будь-де засобами електронного зв'язку".

Оплачувати єдиний соціальний внесок відтепер потрібно на інший рахунок.  Такі рахунки уже відкриті і відрізняються залежно від видів страхувальників. Усю інформацію щодо оплати можна отримати у центрі обслуговування платників податків. Та податківці заспокоюють, якщо ви вже оплатили на старий рахунок, то гроші не пропадуть.

Петро Якимчук, начальник Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Хочу заспокоїти тих платників, які, не знаючи того рахунку, перерахували гроші на рахунок пенсійного фонду. Зараз діє така процедура: гроші автоматично переходять з попередніх старих рахунків на нові рахунки, які відкриті у нас. Але прохання не зловживати цією процедурою, бо невідомо,  скільки вона буде діяти. Але тимчасово вона поки що відкрита".