додому освіта З 1 вересня у дитсадках Тернополя відкриють 13 додаткових груп

З 1 вересня у дитсадках Тернополя відкриють 13 додаткових груп

545

Кожному малюку – по місцю в дитячому садку. Аби дошкільні навчальні заклади Тернополя прийняли цьогоріч всіх охочих маленьких тернополян, у них створять додаткові групи. Замість запланованих десяти – тринадцять. Ремонти у приміщеннях ідуть повним ходом. Чи встигнуть освітяни вчасно прийняти дітей, дізнавалась наш кореспондент Ольга Савуляк.

Вони ліплять, фарбують, майструють і прибирають. Усе тільки разом і не шкодуючи вільного часу. Так технічні працівники пліч-о-пліч з директором готуються знову приймати у своєму навчальному закладі дітей. Самовіддіність персоналу і ентузіазм нового керівника вже дали результат.

Наталя Ясеновська, директор НВК №17 Тернополя: "Бодай половину того, що я собі задумала в цьому році, ми втілили. Ми провели частковий ремонт фасаду закладу, відремонтували повністю частину коридору, завдяки спонсорським коштам, тобто батьківським, відремонтували майданчик дитячий. Ну і найбільше наше відкриття в цьому році – це група".

Досі у дитячому садку займалося 9 груп. Тепер з'явиться ще одна, на 25 дітей. Приміщення для неї поки не готове, але керівник показує вже відремонтовані кімнати і переконує, що усі групи матимуть такі ж умови. Перша малеча повернеться сюди вже 14 серпня. Нові дошкільнята – з 1 вересня. Загалом у дошкільних навчальних закладах міста планують відкрити 13 додаткових груп, хоча планували лише 10. Тобто фактично це ще один дитсадок, бо найбільші у місті і мають по 12-13 груп.  

Ольга Похиляк, начальник управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Відкриваємо групи в різних мікрорайонах. На "Східному" в садочках №36 і №26. На "Дружбі" в дошкільних закладах №37 і №13. в "Центрі" НВК №1 і садочок №38. Ну і на бамі – в 9 садочку, 21, 22, 23,30".

Аби звільнити додаткові приміщення, відмовили орендарям, які їх займали досі. Та поки вони стануть дитячими кімнатами, грошей і зусиль знадобиться багато.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Додаткових грошей ми виділили на відкриття груп – 780 тисяч. Це і на капітальні ремонти, бо приміщення, коли орендарі там були, знищили. Треба буде закупити меблі, м'який інвернтар".

Освітяни зізнаються, попри бюджетні кошти немало грошей вкладають батьки. А таких більшає, як і дітей. Електронна система реєстрації  у тернопільські дитсадки працює справно, зараз зареєстровані вже 1800 дітей. Вихователі ж переконують на кожну з них чекає активне дошкільне життя і цікаві заняття.

Наталя Ясеновська, директор НВК №17 Тернополя:

Це є ліплення з соленого тіста, малювання пальчиками, тобто вихователі також працюють на високому рівні і для нас важливо, щоб дитина йшла з задоволенням до садочку.

))