Головна Новини З 1 травня українці за газ платять по-новому

З 1 травня українці за газ платять по-новому

408

З 1 травня українці за газ платять по-новому. Зросла ціна приблизно на 50-60%. Таке рішення ще на початку квітня прийняла Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики. Підвищення цін на газ є однією з умов Міжнародного валютного фонду для виділення кредиту. Тарифи на газ для населення в Україні не змінювалися з липня 2010 року.

Споживачі платитимуть за газ залежно від того, скільки його будуть використовувати: до 2,5 тисяч метрів кубічних в рік, до 6 тисяч в рік або ж більше 6 тисяч. Окрім цього створили окрему категорію для мешканців багатоповерхівок, які газ використовують для приготування їжі чи підігріву води. Для них ціни за метри кубічні газу –  найнижчі. На ціну впливає також присутність лічильника. З ним кубометр газу дешевший приблизно на 10%. Подорожчав газ для усіх категорій споживачів. Ті, які використовують  природний газ обсягом до 2,5 тисяч кубометрів на рік, будуть сплачувати на 50% більше, а ті, хто використовує понад 2,5 тисяч кубів  – на 63%. А от принцип розрахунків залишився такий, як і раніше: хто газ економить, у того тариф вигідніший.

– Передбачена система, де встановлено споживання природнього газу диференційовано, де людина, яка буде брати менше природнього газу, то буде економити і платити, звичайно, набагато менше. Якщо брати, наприклад, по першій категорії, то буде ціна там на рівні 1 гривні з копійками, а категорія понад 6 тисяч, то це буде понад 4 тисячі гривень за 1000 метрів кубічних, – пояснює голова Наглядової ради акціонерного товариства "Тернопільміськгаз" Віталій Бобрівець.

Причини здорожчання газу для населення різні, пояснюють у Тернопільміськгазі. Це, насамперед, зовнішній чинник, бо газ в Україну постачають із Росії. Але цьогорічне подорожчання для населення не останнє. Згідно з постановою Кабінету міністрів від 17 квітня,  Національної комісії у сфері енергетики, тарифи на газ підвищуватимуться і надалі – впродовж 4 років: на 40% через рік з 1 травня 2015 року, на 20% – з 1 травня 2016 року і востаннє на 20% – з травня 2017 року. А от з 1 травня цього року ціни на газ здорожчали не лише для населення, а й для підприємств і організацій.

– З 1 травня також піднялася ціна природнього газу. Якщо до цього вартість була 4020 гривень, то на сьогодні вартість буде становити 4724 гривні без ПДВ і цінової надбавки. Тобто,  для організацій, підприємств і бюджетних установ вартість природнього газу піднялася з 1 травня 2014 року, – каже Віталій Бобрівець.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here