додому Новини З 1 січня на 5% зросли ціни на підакцизні товари

З 1 січня на 5% зросли ціни на підакцизні товари

489

vlcsnap-2015-01-14-17h10m17s95На 5% зросли ціни на підакцизні товари. З 1 січня 2015 року ввійшов у дію Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу і деяких законодавчих актів”. Цим законом розширено поняття підакцизної продукції.

З 1 січня 2015 року список підакцизних товарів значно збільшився.

– До підакцизної продукції ми тепер відносимо, як і раніше, спирт етиловий, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн, нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, речовини, що є компонентом палива моторного альтернативного та електроенергію, – розповіла начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Тернопільській області Марія Серединська.

Головні зміни відбулись у сплаті акцизного податку. Тепер сплачувати його потрібно не лише у державний бюджет, а й у місцевий. Ставка його – 5 відсотків. Вже незадовго ціни на підакцизні товари зростуть. Особливим є нарахування акцизу на тютюнові вироби. На кожній пачці зазначена фіксована ціна. Вона не включає 5%-ого акцизу. Тому розрібна ціна зараз буде: ціна на пачці тютюнового виробу плюс 5%. Якщо магазин ставить більшу націнку,то ризикує отримати штраф, мінімальний розмір якого 10 тисяч гривень. Інші підакцизні товари фіксованої ціни не мають. Ввели 5% акциз для наповнення місцевих бюджетів.


– Так як розширене поняття підакцизних товарів, то крім реалізації алкогольних напоїв і тютнових виробів буде справлятися акцизний податок від роздрібної торгівлі нафтопродуктів. Тобто, всі наші заправки, які ми маємо на сьогодні, будуть платити акцизний податок до місцевого бюджету з реалізації нафтопродуктів. Суб’єкти господарювання повинні зареєструватися, як платники акцизного податку, і подавати декларацію про сплату акцизного податку за місцем торгівельної діяльності, – каже Марія Серединська.