додому Новини З 1 січня виплачуватимуть компенсацію за зроблені ремонти у постраждалих від війни...

З 1 січня виплачуватимуть компенсацію за зроблені ремонти у постраждалих від війни будинках

621

З 1 січня стартують виплати компенсацій за вже зроблені ремонти у пошкодженому війною житлі. Компенсація за зруйноване росією житло: кошти повернуть українцям, які самі відремонтували домівки. Розмір відшкодування визначає спеціальна комісія.

Українці, які зробили ремонт пошкодженого війною житла власним коштом, можуть розраховувати на компенсацію від держави. Виплати розпочнуться з 1 січня 2024 року. Це передбачено Законом №10063.

«Заявки подаються через Дію. Жодних чеків, розписок, фото — відеофіксацій чи інших доказів не потрібно. За бажанням їх можна додатково надати комісії, але це не є обов’язковими або визначальними у прийнятті рішення про компенсацію», — йдеться в оприлюдненому раніше повідомленні Мінінфраструктури.

Під час визначення розміру компенсації комісія орієнтується на акт первинного огляду пошкодженого житла та чек-лист з встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений Кабміном.

У міністерстві нагадали, що виплати першого етапу – ремонти пошкодженого житла вартістю до 200 тисяч гривень – почалися в червні цього року.

Другий етап передбачає компенсацію за знищене житло. Йдеться про отримання нових квартир або будівництво приватних будинків.