додому Новини З 1 січня цього року вступив у дію новий порядок оподаткування нерухомого...

З 1 січня цього року вступив у дію новий порядок оподаткування нерухомого майна

518

З 1 січня цього року вступив у дію новий порядок оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Згідно з ним нерухомість, що перебуває у власності людей, оподатковуватиметься відповідно до ставок податку, встановлених сільською, селищною або міською радою. До 1 липня платникам податків повідомлять суму, яку необхідно сплатити.

Для квартир, незалежно від їх кількості, загальна житлова площа яких становить 240 і менше кв. м, та житлових будинків, також незалежно від кількості, із житловою площею не більше 500 кв. м ставка податку не перевищуватиме 1% від розміру мінімальної заробітної плати, тобто не більше 11 гривень 47 копійок за 1 кв. м.

Лілія Черевата, старший державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Якщо ж житлова площа перевищує згадані показники, ставка податку становитиме 2,7% від розміру вказаної мінімальної заробітної плати  – 30,97 грн. Якщо у власності громадянина є різні види об’єктів житлової нерухомості, тобто і квартира, і будинок, а сумарна житлова площа такої нерухомості не перевищує 740 кв. м, ставка податку становитиме 1% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, та 2,7% — в разі перевищення такої площі".

Податок на нерухомість нараховуватимуть на ту житлову площу, яка перевищує такі показники: для квартири – 120 квадратних метрів, для будинків, –  250 квадратних метрів та для інших видів нерухомості – 370 квадратних метрів. Лілія Черевата наводить приклад розрахунку податку на нерухомість, якщо людина має квартиру житловою площею 153 метри квадратних, та володіє нею 10 місяців.

Лілія Черевата, старший державний інспектор інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Насамперед визначаємо базу оподаткування об’єкта житлової нерухомості. Для цього від 153 кв. м, тобто від площі квартири, віднімаємо  120 кв. м і отримуємо базу оподаткування, тобто 33 кв. м. Далі розраховуємо суму податку: 33 кв. м множимо на ставку податку 11,47 грн,  ділимо на 12 місяців, та множимо на 10 місяців, тобто період, який перебуває квартира у власності громадянина. Так отримуємо суму податку  – 315,43 грн".

Сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, потрібно буде впродовж 60 днів від вручення податкового повідомлення-рішення, яке буде надіслано органами доходів і зборів до 1 липня цього року.

попередня статтяЯк не пролетіти з гривнями?
наступна статтяТепло, але мокро – на Тернопільщину йде потепління