додому освіта З 1 листопада в Україні стартує реєстрація на пробне тестування

З 1 листопада в Україні стартує реєстрація на пробне тестування

343

З 1 листопада в Україні стартує реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Триватиме вона місяць, до 30 листопада. Щоб зареєструватися на пробне тестування, потрібно заповнити заявку на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Вартість пробного тестування не змінилася – 89 гривень. Саме ж пробне ЗНО проходитиме два дні: 22 та 29 березня 2014 року.

На пробному тестуванні умови максимально наближують до тестування справжнього. Абітурієнти отримають і тестові зошити, і відповіді на тести. Пробне тестування – це ще одна можливість перевірити власні знання та приборкати зайві хвилювання. Головна мета, наголошують організатори, морально і практично підготувати абітурієнтів до ЗНО.

Зареєструватися можна лише через інтернет. Для цього потрібно зайти на сайт Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти і заповнити анкету. Запрацює сервіс вже з 1 листопада. Спробувати власні сили можна із будь-якого з 10 предметів, які будуть і на основному тестуванні. Писатимуть пробні тести в кінці березня наступного року.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Це дасть можливість краще підготуватися, побачити як відбувається тестування, адже  наші екзамени суттєво відрізняються від тих, що проводяться у школі в 9 і 11 класі. І тим самим зняти психологічну таку напругу, яка може виникати під час основної сесії тестування".

Організатори наголошують, до реєстрації на пробне тестування підійти відповідально і уважно, без поспіху заповнити усі поля. Пробне тестування, на відміну від основного, не безкоштовне. Протягом 7 днів після реєстрації потрібно оплатити 89 гривень у будь-якому відділенні банку. Квитанцію про оплату необхідно зберігати. Вона буде перепусткою у пункт пробного тестування. Кількість абітурієнтів, за прогнозами організаторів ЗНО, у 2014 році не буде відрізнятися від попередніх років.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Остаточна цифра буде найближчим часом. Але в межах від 7 до 7,5 тисячі. більше не може бути, ну і менше не може бути, бо  випускники нашого регіону прагнуть здобути вищу освіту і понад 80% їх бере участь у тестування і вступає у вищі навчальні заклади".