Головна Новини З 1 липня в Україні вступив в силу закон, який руйнує монополію...

З 1 липня в Україні вступив в силу закон, який руйнує монополію ЖЕКів

400

vlcsnap-2015-07-03-16h20m09s11З 1 липня вступив в силу закон, підписаний Президентом Петром Порошенком, який руйнує монополію ЖЕКів і дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном. В Тернополі допомагають самоуправлінню мешканців багатоквартирних будинків. В місті створена і активно працює Рада голів ОСББ Тернополя. Крім цього, головам ОСББ продовжують допомагати волонтери-фахівці Тернопільської міської організації “Об’єднання “Самопоміч”.

Відтепер мешканці багатоквартирних будинків зможуть самостійно управляти власним житлом, обирати постачальників послуг та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування. З 1 липня вступив в силу закон про ОСББ, який фактично руйнує монополію ЖЕКів. Відповідно до закону мешканцям дають рік для того, щоб або вибрати собі управителя, або ж створити ОСББ, оскільки ЖЕКів як таких уже не буде.

– Управитель – це фізична або юридична особа, яка буде займатися управлінням житлово-комунальних послуг багатоквартирного будинку. Мешканці мають право, згідно з закону, самі вибрати даного управителя. Тобто, на загальних зборах можуть визначити, що він повинен виконувати і яку суму вони будуть йому платити за дані види робіт. Якщо мешканці впродовж року не оприділяться з управителем, або не створять ОСББ, виконавчий орган місцевої влади їм примусово призначить даного управителя. Тобто, на даний момент мешканцям дається вибір: або створюєте ОСББ, або обираєте собі управителя, – розповідає керівник ГО “Рада голів ОСББ Тернополя”, активіст Тернопільської “Самопомочі” Сергій Лупак.

Сергій Лупак з власного досвіду радисть людям створювати ОСББ.

– Якщо Ви стврюєте ОСББ Ви знаєте, що у Вас робиться в будинку, які гроші у Вас на рахунку, куди Ви маєте ці гроші вкласти. Якщо Ви виберете управителя будинку, головне, щоб вони у Тернополі з’явилися, щоб це не були ті самі ЖЕКи, які змінять назву. Ви маєте довести до управителя суть роботи і ні дальше, ні ближче він нічого немає виконувати згідно вашого протоколу зборів.

Створення ОСББ підтримує громадська організація “Самопоміч”, адже це вважає кроком до реального самоуправління та ефективного господарювання. Відтак фахівці-волонтери “Самопомочі” надають юридичну допомогу, роз’яснення земельного законодавства, і не лише. Для цього потрібно звернутися у офіс “Самопомочі”, що знаходиться на вулиці Руська, 52. Також усі охочі можуть безпосередньо звернутися за допомогою до керівника “Ради голів ОСББ Тернополя” за номером телефону: 0985881765.

– Ми вже допомогли створити два ОСББ на вулиці Вишнівецького, 9 та Березова 14. Наразі йде передача будинку з балансу на баланс, написали вже відповідні заяви. Наша група збільшується людей відповідальних, які хочуть щось змінити в своєму будинку.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here