Головна Новини З 1 липня в Україні вводять податок на відсотки з депозиту

З 1 липня в Україні вводять податок на відсотки з депозиту

248

З процентів за банківськими вкладами, що складатимуть понад 20 тисяч гривень, доведеться сплачувати 15% до бюджету. Якщо ж сума отриманого річного доходу з депозиту складатиме більше як 248 тисяч гривен, з суми перевищення сплачувати доведеться 20 і навіть 25%.

Обкладатимуть податком не сам депозит, а лише відсоток, який вкладнику сплачує банк. Усі відсотки оподатковувати не будуть, а лише ті, які перевищують суму у 17 прожиткових мінімумів. Зараз один такий мінімум становить 1218 гривень. Це означає, що податок зніматимуть, якщо отримані за рік відсотки від депозиту перевищуватимуть 20 тисяч 706 гривень.

– Якщо за рік загальна сума нарахованих доходів не перевищить 204 пм, а це більше як 240 тисяч гривень, то ставка податку буде у розмірі 15%. Якщо ж доходи будуть перевищувати 204 мінімуми, однак не будуть перевищувати 396 мінімумів, а це сума більша, як 482 тисячі гривень, то буде застосовуватись ставка 20%, але тільки до суми такого перевищення. Якщо ж сума буде більше 482 тисячі гривень, то ставка буде 25%, – розповідає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів в Тернопільській області Володимир Брудко.

Банки не будуть ні нараховувати, ні отримувати податок. Фінансова установа лише повідомляє управління Міндозодів про депозит. Вкладник має самостійно  подати декларацію про отримані доходи.

– Після закінчення календарного року громадянин подає декларацію, включає суми нарахованих доходів у вигляді процентів і подає у декларації. Термін подання декларації до 1 травня наступного рку за звітним. Термін сплати по таких зобов'язаннях буде 1 серпня. Громадянин отримує доходи в одному році, декларує і сплачує в іншому, тобто отримує таку відстрочку платежу, – каже Володимир Брудко.

У податковій пояснюють: схитрувати, розмістивши депозит по частинах в різних банках, не вийде. Установи подають іноформацію про вкладників не залежно від розміру депозиту. Підсумовують отриману інформацію вже у податковій.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here