Головна благоустрій З 1 липня тернополяни платитимуть за воду майже на 40% , тобто...

З 1 липня тернополяни платитимуть за воду майже на 40% , тобто на 2 гривні, більше

350

Слідом за газом, разом з теплопостачанням дорожчає вода. З 1 липня тернополяни платитимуть за неї майже на 40%, тобто на 2 гривні, більше. Замість 5 гривень 48 копійок за кубометр – близько 7,5 гривень. Соціально незахищені сім'ї зможуть отримати компенсацію від держави.

Востаннє економічно обгрунтовані розрахунки до Національної комісії з питань регулювання ринку комунальних послуг "Тернопільвордоканал" подав ще в 2010 році, відтоді тарифи на послуги водопостачання та водовідведення лише частково корегували, але не переглядали, розповідає директор комунального підприємства. Якби вода дорожчала щороку потроху, це було б менш відчутно для населення. Тепер різкого подорожчання не уникнути. В середньому по Україні вода для населення подорожчає на 60%. В Тернополі трохи менше – майже на 40%. Зараз тернополяни платять за один кубометр води 5 гривень 48 копійок, хоча вже давно мали б платити – 7 гривень 37 копійок.

– Собівартість нашої послуги для споживача за 1 метр кубічний, тобто за 1000 літрів коштувала 7,37 за водопостачання і стоки разом з ПДВ. Відповідно на цей самий рівень мають підтягувати тариф по населенню. Єдине, що частково вплине на цей тариф, те, що майже на 6 копійок піднялась вартість електроенергії для нас покупна в травні, а 6 копійок на кіловаті це для нас значимий розмір… Плюс паливно-мастильні матеріали на 50% виросли і сам рівень інфляції частково пішов, – пояснює директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.

Вода для тернополян подорожчає на 2 гривні – до майже 7,5 гривень. Нові тарифи почнуть діяти з 1 липня цього року. "Тернопільводоканал" радить усім вчасно розрахуватись за воду, поновити субсидії, перед подорожчанням подати показники лічильників, або встановити лічильники, якщо досі цього не зробили. Як свідчить практика, кажуть комунальники, лічильник окуповується за 3-4 місяці. Подорожчання суттєве, тому соціально незахищені сім'ї зможуть отримувати компенсацію від держави. Хоча механізм компенсації ще не докінця прописаний, скористатись нею можна буде вже з травня, тому людям варто звернутись в соціальні служби.

– Якщо дохід сім'ї менший, ніж прожитковий мінімум, тоді запускається механізм компенсації. Компенсація надається в розмірі тої різниці, яка виникла між тарифами станом на 30 квітня і тими тарифами, які будуть поступово протягом двох років переглядатися в сторону збільшення. І компенсація надається не залежно від того, що надаються субсидії і пільги, – каже Володимир Кузьма.

Водоканалівці сподіваються, що і після подорожчання тернополяни платитимуть за воду так само справно. Зараз 95% мешканців міста – добросовісні споживачі послуг, дехто має незначні борги і лише 2% – винні багато грошей.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here