додому надзвичайне З 1-го грудня на Тернопільщині похолодає

З 1-го грудня на Тернопільщині похолодає

467

Довго чекати на похолодання мешканцям Тернопільщини не доведеться. Його синоптики прогнозують вже з 1 грудня. Про це під час брифінгу повідомив заступник директора Гідрометцентру Анатолій Прокопенко. До кінця листопада в Україні погода буде ще осінньою. Температура повітря залишатиметься досить високою для цієї пори року. Можливі дощі і сильні тумани. З початку календарної зими суттєво похолодає. У західних, північних і більшості центральних областей України температура повітря зменшиться на 3-6 градусів.

До початку календарної зими на Тернопільщині буде ще осіння погода. Метеорологи прогнозують невеликі короткочасні дощі, а також туман, особливо уважними варто бути водіям. Вітер буде південний, поривчастий, температура повітря вночі коливатиметься від 2 до 7 градусів тепла, вдень від 7 до 12 тепла.

– Такого осіннього характеру погодні умови спостерігатимуться на Тернопільщині до кінця місяця листопада. Вже першого грудня ми очікуємо, що через територію Західної України пройде холодний атмосферний фронт, характер погоди зміниться. Буде вагоме зниження температури повітря. Першого грудня очікуємо місцями невеликі опади переважно у вигляді мокрого снігу. Температура повітря впродовж доби становитиме від одного градуса морозу до чотирьох тепла, – розповіла завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

З кожним наступним днем температура повітря, каже Оксана Софінська знижуватиметься на кілька градусів.

– Такого зимового характеру погода домінуватиме на Тернопільщині до кінця першої декади грудня. Нічні температури повітря опускатимуться до 1-6 морозу, подекуди до 8 морозу, в окремі дні температура може знижуватися і до 10 градусів морозу. Денні температури коливатимуться від 3 морозу до 2 тепла, – каже Оксана Софінська.

Снігом Тернопільщину покриє вже другого, 3 грудня , кажуть в Тернопільському гідрометеоцентрі.