додому Новини З 1 червня домашні улюбленці переїжджатимуть кордон за новими правилами

З 1 червня домашні улюбленці переїжджатимуть кордон за новими правилами

672

До відома власників домашніх тварин. З 1 червня домашні улюбленці переїжджатимуть кордон по нових правилах. Згідно з документом, змінили правила заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимоги до їх обліку. 

З 1 червня домашні улюбленці переїжджатимуть кордон по-новому. Змінили правила заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимоги до їх обліку, зокрема, що стосується визначення єдиної форми бланка та нового ветеринарно-санітарного паспорта на домашніх собак і кішок, розповідає начальник міської державної лікарні ветеренарної медицини у місті Тернополі.

– Видається паспорт, а для переїзду ще потрібно такий документ як форма 1В. Вона вказується на підставі нового паспорта і якшо в країни Європейського Союзу – то видається експертний висновок, – каже начальник міської державної лікарні ветеренарної медицини у м.Тернополі Андрій Полоса.

Щоб оформити ветеринарно-санітарний паспорт, тваринці найперше потрібно пройти клінічний огляд. Її варто обстежити на наявність діагностичних, профілактино-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення. Вартість оформлення документа – 71 грн. 64 коп.

Паспорти старого зразка чинні до терміну дії останньої зазначеної вакцинації, розповідає Андрій Полоса.

Зараз Держпродпотребслужба вживає заходів щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин старого зразка. Крім того, уточнюється, що право надання такої держпослуги мають тільки державні установи ветеринарної медицини- державні лікарні ветеринарної медицини району, міста чи області.