додому Новини З 1 березня в Україні знову подорожчає горілка – півлітрова пляшка вартуватиме...

З 1 березня в Україні знову подорожчає горілка – півлітрова пляшка вартуватиме 30 гривень

427

Горілка в Україні з 1 березня знову подорожчає. Мінімальна вартість півлітрової пляшки зросте майже на 6% і становитиме 30 гривень. Це передбачає постанова Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року. Підвищення мінімальних цін на коньяк і вина ця Постанова не передбачає.

Востаннє лікеро-горілчані вироби в Україні дорожчали напередодні нового року. З 1 січня мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки становила 28 гривень, коньяку – 38.

– 25 листопада набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів від 7 листопада 2012 року "Про встановлення мінімальних цін на деякі види алкоголю". Урядовці пояснили такі дії як механізм удосконалення контролю, які мають запобігти втробництву та легалізації нелегальної продукції, – розповідає начальник регіонального управління Департаменту САТ ДПС в Тернопільській області Роман Савка.

Нове подорожчання чекає українців з 1 березня. Ціни зростуть як в роздрібній, так і в оптовій мережі. Мінімальна вартість півлітрової пляшки підвищиться майже на 6% і буде становити 30 гривень. Постанова Кабміну не передбачає з 1 березня зміни мінімальних цін на коньяк і вина.

– Знову міняється мінімальна ціна і ми це відчуємо, коли на полицях магазинів поміняються цінники. Це дасть можливість вільніше почуватись виробникам алкоголю, а найголовніше зможе захистити споживачів від неякісної продукції на полицях магазинів, – каже Роман Савка.

Настуне подорожчання алкоголю прогнозують в Україні з 1 квітня. Міністерство доходів та зборів планує запровадити акцизні марки нового зразка з трирівневим захистом від підробки. Підвищення вартості акцизних марок, які не дорожчали з 2008 року, супроводжуватиметься і черговим зростанням цін на алкоголь.