додому Головні З 1 березня 2024 року індексацію вперше провели одночасно для всіх категорій...

З 1 березня 2024 року індексацію вперше провели одночасно для всіх категорій пенсіонерів

506

Пенсіонерам платитимуть більше. З 1 березня 2024 року індексацію вперше провели одночасно для всіх категорій пенсіонерів. У Мінфіні зазначили, що таким чином виплати зростуть в середньому на 322 гривні, а середня пенсія в Україні становитиме 5 717 гривень. Точні суми, на які збільшаться виплати, у кожного індивідуальні. Більше знає наша Юлія Пацкаль.

У перший день весни індексацію пенсій провели одночасно для всіх категорій людей третього віку. Зокрема, з 1 березня підвищення чекають на пенсіонерів, які отримують виплати на загальних підставах, осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала в результаті каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи. А також збільшення виплат до пенсії отримають пенсіонери силових відомств.

“Цим категоріям громадян перерахунок здійснено шляхом збільшення показника середньомісячної заробітної плати, з якої обчислюється пенсія, на коефіцієнт 1,0796. Тобто на 7,96%”, – розповів Володимир Івахов, заступник начальника Тернопільського обласного управління пенсійного фонду.

Це вже третя індексація пенсій з початку повномасштабної війни. Цього разу щомісячні виплати у середньому зростуть на 322 гривні. А розмір середньої пенсії в Україні тепер становитиме 5 717 гривень. Водночас Кабінет міністрів України знову запровадив тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій – 1,5 тисячі гривень, незалежно від категорії.

“Ця індексація здійснена для осіб, яким пенсії призначені до 31 грудня 2020 року. Пенсії, призначені з 1 січня 2021 по 31 грудня 2023 року, не індексувалися. До пенсій, призначених в цей період, встановлена доплата до пенсії в розмірі 100 гривень”, – додав Володимир Івахов.

Також з 1 березня зріс прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 2 093 гривень до 2 361 гривні, тобто на 268 гривень. Це дозволить збільшити розміри надбавок, доплат і підвищень до пенсій, які обчислюються із розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальні. Результати проведеного перерахунку пенсіонери зможуть побачити вже при отриманні грошей у березні.