Головна культура Ювілей Вольфганга Амадея Моцарта відзначили у Тернополі концертом

Ювілей Вольфганга Амадея Моцарта відзначили у Тернополі концертом

427

vlcsnap-2016-02-22-17h20m23s823Концерт із циклу “Музика, що лине крізь століття” представили вчора у Тернополі з нагоди 260-річного ювілею Вольфганга Амадея Моцарта. У виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру пролунали відомі твори  видатного австрійського композитора. Родзинкою концерту стала світла та дзвінка “Маленька нічна серенада”,  яку з особливим теплом сприйняла публіка.

Творчий доробок Моцарта становить понад 600 творів. З них більш як 50 симфоній, понад 19 опер, багато сонат, Реквієм, велика кількість інструментальних концертів та хорових творів. Частину із них тернополяни змогли почути у неділю, 21 лютого, у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру.

– Представлена сьогодні музика Вальфганга Амадея Моцарта у зв’язку з 260-ти річчям. Ми просто хочемо відзначити в нашому місті Тернополі ювілей цього композитора. І тому присвячуємо всю програму його музиці. Концерт з творів Моцарта, в основному дивертисменти, серенада в 4-х частинах, фортепіано і фа-мажорний концерт, головна тема сорокової симфонії і декілька вокальних творів. В наш час хотілось би, щоби Моцарт допоміг людям десь трошки себе зберегти. І в якійсь мірі подумати над сенсом життя, – розповідає художній керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру, заслужений артист України Василь Феленчак.

На думку художнього керівника та диригента оркестру, творчість Моцарта вражає своєю багатогранністю. Проживши неповних 36 років, він створив безліч творів в усіх існуючих в його епоху формах та жанрах, які й досі вважаються найвищим рівнем музичної думки.

– Моцарт – це, розумієте, як така зірка, яка пролітає і згоряє. Господь подарував людству Моцарта. В тому плані, що це є нескінченно обдарована людина. І своєю музикою Моцарт привернув увагу до сутності життя самої людини. Надзвичайно цікавий композитор в тому, що кожен твір – це є код. Код, який треба розшифрувати, – каже Василь Феленчак.

Музика Моцарта допоможе людям стати більш сміливими та рішучими, каже Василь Феленчак, його музика допомагає, дає відповіді на те, як залишитися в складних умовах людиною з усіма цінностями, як будувати життя в темряві чи світлі.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here