додому Новини Юні тернопільські віндсерфінгісти привезли з Києва «золото», «срібло» та «бронзу»

Юні тернопільські віндсерфінгісти привезли з Києва «золото», «срібло» та «бронзу»

433

wind-kyyv-2014-1Чемпіонат України з вітрильного спорту серед юнаків відбувся у містечку Вишгород, що неподалік Києва. Впродовж шести днів на Київському морі змагались близько 200 юнаків та дівчат до 17 років з усіх областей нашої держави, які виступали у п’яти класах яхт – «Оптиміст», «Кадет», «420», «Лазер-4,7» та вітродошці «Big Tеchno».

Було проведено 10 перегонів, наші спортсмени на вітродошках «Big Tеchno», були представлені у двох вікових групах – до 15-ти і до 17-ти років.

Наймолодша учасниця нашої команди, якій виповнилося лише 12 років, учениця Тернопільської СШ№3 Юля Комендат з перших перегонів впевнено лідирувала у молодшій віковій групі, тому стала переможницею і здобула звання чемпіонки України.

У старшій віковій групі за перше місце вели боротьбу віндсерфінгіст із Дніпропетровська Владислав Менделенко та тернополянин, учень 9-ї школи, Арсен Гринчак. Впродовж перших двох днів регати наш спортсмен програвав своєму супернику, але потім стабільно приходив до фінішу першим. Однак, на жаль, до першого місця йому таки не вистачило одного очка. Таким чином, Арсен Гринчак став срібним призером змагань.

wind-kyyv-2014-1-1«Бронзу» серед віндсерфінгістів у старшій віковій групі теж здобув тернополянин – учень ЗОШ №5 В’ячеслав Ровецький.

Перших досвід таких серйозних змаганнях здобували у Києві ще троє молодих спортсменів – учень 16-ї школи В’ячеслав Іваночко, учень СШ №3 Віталій Мундяк та Борис Богайчук (ТСШ №5). Вони показали непогані результати. Віталіку Мундяку навіть вдавалося кілька разів приходити до фінішу третім, і в підсумку він посів четверте місце.

Ці змагання були вирішальними для формування збірної команди з вітрильного спорту на 2015 рік. Таким чином, ставши призерами Чемпіонату, Арсен Гринчак, В’ячеслав Ровецький та Юлія Комендат забезпечили собі місце в збірній.

Наступні старти для тернопільських віндсерфінгістів теж пройдуть у Києві на початку жовтня. Це буде Чемпіонат України з вітрильного спорту в олімпійських номерах програми. Тут виступатиме старший склад тернопільської команди – Олександр Тугарєв, Мар’ян Воловець, Станіслав Клапак, Юрій Будай. Однак В’ячеслав Ровецький, Арсен Гринчак та Юля Комендат на рівні з дорослими також візьмуть у них участь.

wind-kyyv-2014-4

На фото: тернопільські віндсерфінгісти В’ячеслав Іваночко, Юля Комендат, Борис Богайчук, Віталій Мундяк, Арсен Гринчак та В’ячеслав Ровецький.

Джерело: Тернопільська ОДА