Їстивні валентинки передали українським бійцям на Схід із Тернополя. Їх молодь тут сама пекла та розмальовувала, аби напередодні Дня святого Валентина зігріти серця наших солдатів. А ще із жовтня ці молоді люди передають бійцям сухі борщики, які дуже смакують на передовій.
Пряників-валентинок за тиждень тут спекли понад 800.
– Жінки, які погодились допомогти з випіканням, оскільки нам потрібно було валентинок дуже багато, пекли пісочне печиво та пряники, які можуть довше зберігатися, не кришаться в дорозі. І на конкретний день принесли своє печиво, ми сіли всі разом в цьому приміщенні і розмалювали, – розказує волонтер Наталія Литвин.
Частину – вже передали українським бійцям на схід, а іншу – продаватимуть у День Валентина на благодійному ярмарку. Купити солодке зізнання в коханні можна у великих торгово-розважальних комплексах міста. Виручені гроші потрібні волонтерам на томатну пасту, спеції, які додають у сухі борщики. Їх вони роблять та передають на фронт ще з жовтня. Активісти шаткують овочі, сушать їх та фасують у пакети. Якщо колись за тиждень робили чотири таких борщики, то тепер, коли налагодили виробництво, їх пакують понад 200 щотижня.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Пряники-валентинки продаватимуть, аби зібрати гроші на смаколики для АТО
– Там фасується, добавляють суху капусту, далі йде буряк, морква, а тут ми вже спеції добавляємо, – показує тернополянин Анатолій.
Один борщик – на 10 літрів води. Вистачає, аби нагодувати цілий блокпост. По телевізору активісти побачили як готують сухий борщик у Дніпропетровську. І вирішили робити такий самі. Тепер, кажуть, їхній на передовій – серед улюблених.
– Вже вони в мене залишились як основні так друзі, які кожного ранку здзвонюємся й кажем: ну як ви там, як ніч пройшла, чи все добре? Чи все спокійно? передають фотографії процес варіння борщу, чи так як вони п’ють чай з печивом, чи як вони забирають передачки. Вони дуже довольні і кажуть, що тернопільський борщ – таки самий смачніший, – каже координатор акції “Смаколики для учасників АТО” Вікторія Лень.
Тут хлопці чистять часник. Він і до борщу і до іншого смаколика – козацької закуски.
– Закуска: сало і часничок. Сюда потрібно добавляти ще чорний хліб. І, звичайно що, зручно, тому що зручна упаковка, і використовується практично на один раз, хто стоїть на пості для перекусу, – говорить волонтер Ірина.
Із пакетиків викачують повітря та запаюють їх. Так сало краще транспортувати і воно довше зберігається. Серед тих, хто робить смаколики для бійців АТО – і дівчата і хлопці. Кажуть, роботу всю роблять спільно. Спочатку разом готують їжу, а тоді – плетуть маскувальні сітки. Смаколики збираються щочетверга. Тернополян закликають допомагати овочами, грошима, чи робочими руками.
– Найбільша потреба справді зараз у салі. Оскільки постійно ми не маємо можливості його запаковувати у великих кількостях, і тому звертаємось, хто має вдома сало, чи в родичів, в селах – нехай приносять на “Галант”. Також якщо хтось має чи знайомих фермерів, чи самі мають багато овочів, також привозьте, будь ласка, на “Галант”.