додому Новини Єдиний внесок тепер прийматиме не Пенсійний фонд, а Головне управління Міндоходів

Єдиний внесок тепер прийматиме не Пенсійний фонд, а Головне управління Міндоходів

429

До уваги платників податків! Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тепер прийматиме не Пенсійний фонд, а Головні управління Міндоходів та їх територіальні органи. Відповідно і звіти про суми нарахованого єдиного внеску відтепер треба подавати до органів доходів і зборів. Змінились і рахунки для сплати податків. Їх номери можна знайти на офіційних сайтах, у банках та у Центрах обслуговування платників податків.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування українці тепер сплачуватимуть не в органи Пенсійного фонду, а в Головні управління Міндоходів та їх територіальні органи. При цьому за Міністерством залишилось адміністрування єдиного внеску, за Пенсійним фондом і фондами соціального страхування – ведення реєстру застрахованих осіб та нарахування і виплата пенсій, дотацій, лікарняних. Такі зміни почали діяти з 1 жовтня цього року.

– Юридичні особи, роботодавці і фізичні особи-підприємці,яківикористовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору зобов'язані формувати та подавати такий звіт до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, який у даному випадку – календарний місяць, – розповідає перший заступник начальника Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Марія Мельник.

Звітний період для підприємців-спрощенців – один рік. Такий звіт вони мають подавати до 10 лютого.

– Також раз на рік до 1 травня, наступного за звітним періодом, звітність єдиного внеску подають фізичні особи, які займаються незалежною професійною діяльністю і отримують від неї дохід, за умови,що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.Звітний період – 1 рік, – каже Марія Мельник.

Звіти про суми нарахованого єдиного внеску відтепер треба подавати до органів доходів і зборів. Подавтківці нагадують, подати звіт можна в електронному варіанті. Ключі для його подання можна отримати у Центрах обслуговування платників податків за адресою Білецька,1 у Тернополі та Шевченка, 23 у Чорткові. Сплачувати єдиний внесок тепер треба на рахунки органів Міндоходів. Номери цих рахунків можна знайти на їх офіційних сайтах у розділі "Новини", на стендах у Центрах обслуговування платників податків та в банках.