додому духовність Єдиний в Україні навчальний заклад для дівчат – колегіум-інтернат “Знамення”працює в Зарваниці

Єдиний в Україні навчальний заклад для дівчат – колегіум-інтернат “Знамення”працює в Зарваниці

1033

6 квітня виповниться 5 років першому і єдиному в Україні навчальному закладу для дівчат – колегіуму-інтернату  "Знамення", що знаходиться в Марійському духовному центрі Зарваниця. В колегіумі навчається понад 30 учениць 10-11 класів із чотирьох областей України: Тернопільщини, Львівщини, Івано-Франківщини та Київщини. Закінчивши колегіум-інтернат дівчата отримують атестат державного взірця. При цьому поглиблено вивчають предмети духовно-просвітницького спрямування: християнську етику, етику подружнього життя, релігієзнавство, філософію, основи християнської психології.

Колегіум-інтернат для дівчат "Знамення" в Зарваниці діє з 2008 року. Це перший і єдиний в Україні навчальний заклад для дівчат. Учениці 10-11 класів тут крім предметів, що входять у державну програму, вивчають уроки духовно-просвітницького спрямування. Дівчата знають і розуміють основні правди віри, намагаються практикувати їх щодня. Правда і любов є основою виховання в колегіумі.

Анна Зварич, директор обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "В колегіумі панує атмосфера добра, поваги, довіри, моральної  чистоти. Це готує наших вихованок до дослого життя. Дає їм силу тримати свої життєві позиції у тому середовищі, де вони будуть жити".

Леся Батицька, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "Тут змінюєшся в цьому закладі, це самій хочеться, бачиш, що хтось читає Святе Письмо, а ти одразу думаєш, та я так само можу читати, я чим гірша, вона молиться, та я так само можу молитися тут нічого стидного. Ти розумієш, що якщо ти християнинка, до церкви ходиш, то ти маєш з церкви не виходити, та ні, ти можеш своїм життям, своєю добротою допомогати іншим проявляти Живого Ісуса".

Вікторія Обаранчук, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "Саме зараз я розумію, що таке любов та опіка вчителів, я відчуваю їх захист, я відчуваю їх тепло, вони мають підхід до кожної з нас, вони нас розуміють, підтримують. Я ділюся з ними своїми особистими проблемами і точно знаю, що вони ніколи мене не зрадять і завжди підтримають. Тут я знайшла своїх друзів, яких можливо шукала все життя, з якими я відчуваю себе щасливою. Я розумію, що щастя є і воно знаходиться тут, на вулиці Климентія Шептицького".

Марія Гуня, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "Я знайшла тут багато справді щирих друзів, ось вони тут всі сидять, я настільки добрих і щирих людей напевно ще не зустрічала, для мене, то є таке найголовніше відкрити для себе те, що в людях ще є щирість.Найперше, я коли сюди прийшла, то мені здавалося, що мене тут постійно у всьому обмежують,  я ніби в заперті, немаю волі. Але найсправді, то є великий дар – бути тут, це велике щастя, що я сюди потрапила".

В колегіумі вивчають три іноземні мови: англійську, німецьку і польську. Щороку, впродовж двох тижнів, влітку організовують англомовні табори, на які приїжджають вчителі з Бельгії. Щороку учениці та вчителі колегіуму відвідують школу Святого Франциска у Відні (Австрія) і гімназію Блаженного Петра Павла Гойдича у Пряшеві (Польща). Це школи-партнери колегіуму "Знамення", з якими укладені угоди про співпрацю.

Марія Дублик, вчитель української мови та літератури, польської мови колегіуму-інтернату для дівчат "Знамення" в Зарваниці: "Я вважаю, що мені дуже пощастило, що я знайшла роботу саме тут, у святому місці, в Зарваниці. Дякую Богові, що перехрестив мої шляхи з пані Анною, бо вже третій рік тут працюю. Цей рік є для мене особливим, тому що цього року підуть у доросле життя мої перші випускники, мої перші діти. Колегіум намагається забезпечити дійсно якісну, грунтовну освіту, дати учням якісні знання".

В суботу, 6 квітня, колегіуму для дівчат "Знамення" у Зарваниці виповнюється 5 років. З нагоди свята в закладі проведуть день відкритих дверей. Розпочнеться дійство о 10 годині Архиєрейською Літургією в Соборі Зарваницької Матері Божої.

Анна Зварич, директор обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "Я б хотіла заохотити усіх дівчат, які хочуть закінчити свій шкільний вік у Зарваниці, приїхати до нас. Тут ми всіх приймемо, як до свого рідного дому, поділимося не тільки декількома хвилинами мінливої уваги, знаннями, а й поділимося теплом, дахом, поживою, а також духовною поживою, запросимо дітей до молитви, до Святих Тайн".

У колегіумі-інтернаті "Знамення" дівчата не лише навчаються, зростають духовно, утверджуються як добрі християнки, а й вміють вдало відпочивати. Як учениці колегіуму розважаються, проводять свій вільний час, дивіться у "Провінційних вістях" завтра.