додому здоров'я Єдине в Тернополі і Тернопільському районі інфекційне відділення реставрують

Єдине в Тернополі і Тернопільському районі інфекційне відділення реставрують

1153

vlcsnap-2014-08-18-18h50m46s127Перший етап – позаду. В будівлі інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги Тернополя вже замінили вікна та комунікації, а четвертий поверх з окремими боксами невдовзі прийматиме перших пацієнтів. Попереду ще більше роботи, адже на ремонт використали більше 700 тисяч гривень з передбачених понад восьми мільйонів.

– Я мріяла про такий відділ! – говорить Галина Китай.

Лікар-інфекціоніст з понад 30-річним стажем, а в минулому багаторічний завідувач інфекційного відділення Галина Китай пригадує його останній серйозний ремонт – у 1980-му. Відтоді – без капремонтів. І справа зовсім не в сучасних красивих інтер’єрах. Умови лікування пацієнтів, а це фактично не лише тернополяни, а й мешканці області, давно потребують змін. Тут зібрані найскладніші випадки.

– Рідкісні, які хочеш. Раніше в нас було до 69 одиниць, починаючи від дизентерії, гострих кишкових інфекцій, закінчуючи вірусними гепатитами В і С, лептоспірози тяжі, правці…
До нас поступають люди з різними діагнозами, навіть неінфекційними хворобами, терапевтичними, хірургічними. І щоб вони спілкувались з нашими інфекційними, того не може бути, – каже лікар-інфекціоніст лікарні швидкої допомоги Тернополя, Галина Китай.

Тепер – не буде, кажуть медики. Показують відремонтований четвертий поверх будівлі. Тут облаштували спеціальні бокси.

– Ми знаходимось в боксі, розрахованому на 2-3 хворих. Він розділений на кілька частин, в тому числі нормальний санвузол, де є душова, бойлер, тобто постійно буде гаряча вода. Все відповідно до санітарних вимог сьогоднішнього часу, – розповідає головний лікар лікарні швидкої допомоги Тернополя Ярослав Чайківський.

В будівлі вже замінили вікна, системи електро-, водопостачання та каналізацію, встановили пожежну сигналізацію. Це, кажуть, лише перший етап. Далі буде, були б гроші. З передбачених у міському бюджеті 8 мільйонів шестиста тисяч гривень використали менше, ніж десяту частину. Більше навряд чи вдасться отримати цього року. Хіба долучиться обласна адміністрація, адже тут лікуються і мешканці області, або ж медуніверситет, кафедра якого працює у відділенні. Поки підтримка обох – тільки моральна. А вага закладу – чимала.

– Тернопільська область – єдина в Україні, яка не має спеціалізованої інфекційної лікарні. Фактично воно роздріблене: частина тут, частина – дитяча інфекція, – в дитячій міській лікарні. Є потреба сьогодні зробити спеціалізовану лікарню, або спеціалізоване відділення, говорить  міський голова Тернополя Сергій Надал.

Інфекційне відділення розраховане на 55 ліжкомісць. В перспективі – окремі бокси і входи для дітей та дорослих. Після внутрішніх робіт – ремонт фасаду, новий дах і навіть ліфт. Лікарі бідкаються, якби і з медичним забезпеченням було краще.  Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської міськради Ростислав Левчук каже:

– Медичне фінансування галузі не в повному об’ємі. Ми маємо в повному на зарплату, а все решта по залишковому принципу, на жаль.

Інфекціоністи ж докладають власні руки і вірять в логічне завершення реконструкції.

– Я колись так сказала, мої молоді лікарі знають, що я піду на пенсію, коли побачу відділ красивий. І воно певно так і станеться.