додому культура “Якби не війна”- назва фотовиставки, яку днями відкрили у Тернополі в Українському...

“Якби не війна”- назва фотовиставки, яку днями відкрили у Тернополі в Українському домі “Перемога”

888

“Якби не війна”- назва фотовиставки, яку днями відкрили у Тернополі в Українському домі “Перемога”. Близько півтори сотні героїв АТО стали учасниками проекту, серед них і ті, кого вже немає в живих. Фотовиставка об’їхала вже більшу частину України.

Війна калічить тіла, але звеличує душі – переконані організатори фотовиставки “Якби не війна”, київські волонтерки. Дівчата розповіли: над проектом працювали рік. Його учасники – воїни АТО та їх рідні. Він складається з восьми блоків, серед яких присвячений загиблим воїнам, фото з мамами, а інший стосується кохання, яке можливо б і не народилося, якби не війна. Саме у цьому блоці взяло участь молоде подружжя – одна із організаторок – Євгенія та уже теперішній її чоловік Назарій.

– Пам’ятайте, тільки разом ми зможемо прийти до перемоги. От цей проект показав, наскільки можна все згрупувати і з нічого, фактично переріс у великий проект. Це просто посібник нашої новітньої історії України, – розповідає учасник проекту Назарій.

Учасниками стали майже півтори сотні героїв. Організатори розповідають, в якийсь момент зрозуміли, що лише фотовиставки буде замало, аби розказати про нелегку, цікаву та історичну долю цих людей. Тому вирішили написати книгу.

– Ми почали збирати їх історії, писати на диктофон, розшифровувати, коригувати. Так в нас вийшла книжка однойменна ” Якби не війна”, у якій зібрані всі 122 історіїнаших учасників нашого проекту. Це спогади батьків, це спогади дітей, однокурсників, друзів, побратимів, дружин. На жаль, дружин загиблих, – пояснює співорганізатор фотопроекту “Якби не війна” Тетяна Грубенюк.

Серед відвідувачів виставки – багато військових. Тернополянини Юрій Заблоцький розповів, 38-й місяць служить в зоні АТО. У рідне місто приїхав, бо має відпустку. Каже, на фотовиставку ” Якби не війна” – прийшов, бо такий проект хапає за серце, висвітлює до болю знайому йому тему. Також, розповів, що знає трьох дівчат-військових, які стали учасницями виставки.

Тернопіль став двадцять першим містом, яке відвідала фотовиставка ” Якби не війна “. Організатори кажуть, до кінця року планують завершити показ. Заключну виставку проведуть у столиці. Мета – показати Україні героїв, які нас захищають.