У сезон застуди та грипу гостро стоїть питання зміцнення імунітету. Під цим терміном розуміють захисні властивості людського організму, які протистоять чужорідним речовинам. Імунна система захищає від інфекцій та допомагає швидше впоратися з різними хворобами. Однак імунітет не завжди може працювати самостійно. Згубні звички, неправильне харчування, порушення сну, стрес — усе це негативно впливає на імунну систему. Існують ліки та вітамінні комплекси для підтримання імунітету. Їх можна придбати в аптеці “Доброго Дня”. Також є народні засоби, які допоможуть зміцнити організм загалом.
Симптоми та причини ослаблення імунітету
Про слабку роботу імунної системи свідчать:
- часті застуди та грип;
- періодична поява герпесу;
- розлади шлунково-кишкового тракту;
- проблеми з хребтом і суглобами;
- анемія;
- низький рівень гемоглобіну;
- подразлива та чутлива шкіра;
- слабке та схильне до випадіння волосся;
- швидка втомлюваність.
До зниження імунітету призводить багато причин. Це нездорове харчування, шкідливі звички, несприятлива екологічна обстановка, стрес, депресія. Причинами порушення роботи імунної системи є патології, перенесені інфекційні хвороби та травми. На її функціонування згубно впливають деякі ліки — наприклад, антибіотики. Тому після їх курсу рекомендується приймати вітаміни.
Препарати для підвищення імунітету
Ліки для покращення роботи імунної системи можна поділити на такі групи:
- рослинні — натуральні препарати, до яких належать настоянки ехінацеї та женьшеню, лимонник, іммунал тощо;
- бактеріальні, до складу яких входять речовини, які активізують роботу імунної системи;
- синтетичні — вітамінні комплекси, які випускаються у формі таблеток, капсул, гелю.
Усі ці препарати представлені в асортименті аптеки “Доброго Дня”. Їх можна як замовити онлайн, так і придбати під час відвідування. Перш ніж купити ліки, проконсультуйтесь із сімейним лікарем.
Інші засоби покращення імунітету
Щоб посилити захисні властивості свого організму, недостатньо тільки вживати вітаміни та добавки. Для цього слід використовувати комплексний підхід:
- Правильне харчування. Воно має бути різноманітним. До меню обов’язково повинні входити овочі, фрукти, ягоди. При цьому слід відмовитися від фаст-фуду, жареної та копченої їжі.
- Фізична активність. Регулярні фізичні вправи зміцнюють здоров’я та покращують настрій. Вони сприяють схудненню, що зменшує навантаження на організм. Усе це позитивно впливає на імунітет. Проте варто знати міру, щоб не перевантажити свій організм.
- Нормалізація сну. Налаштуйте режим сну — і ви відчуєте, як поліпшується ваше самопочуття. Лягайте та вставайте в один і той самий час. Намагайтеся висипатися кожного дня. Здоровий сон — це одна із запорук здоров’я та міцного імунітету.
- Відмовляйтеся від шкідливих звичок. Куріння та алкоголь погіршують роботу багатьох органів. Як наслідок, вони слабшають та стають вразливими до інфекцій. Цигарки погіршують здатність організму боротися з хворобами, особливо інфекційними. А через алкоголь організму важко розпізнавати патогенні мікроорганізми.
- Уникнення стресів та перевтоми. Вони виснажують організм, що негативно впливає на роботу імунної системи. Більше відпочивайте — і ви будете добре почуватися.
- Гігієна. Мийте руки та користуйтесь антисептичними засобами.