Головна суспільство Як живе Тернопіль під час загальноміського страйку

Як живе Тернопіль під час загальноміського страйку

319

У Тернополі, відповідно, до рішення сесії Тернопільської міськради, триває безстроковий загальноміський страйк. Усі охочі підтримувати акції протесту, не йдуть на роботу, а приходять на Театральний майдан. Навіть у колективах підприємств та організацій домовляються між собою і по черзі виходять на головну площу міста. Усі магазини працюють, громадський транспорт їздить у звичному режимі.

Від завтра відпочиватимуть учні, сьогодні ради усіх тернопільських шкіл прийняли рішення про додаткові канікули для школярів 5-11 класів з третього до шостого грудня. І ще одне рішення, пов'язане з проведенням євромайдану – виконавчий комітет міської ради заборонив магазинам та кафе в центрі Тернополя продавати алкоголь цілодобово і до 7 грудня.

Тернопіль страйкує, однак живе та функціонує повноцінно. Громадський транспорт, маршрутки та тролейбуси їздять у звичному режимі. Магазини, лікарні, садочки та аптеки працюють так як раніше. Єдине, – чимало тернополян, страйкуючи не пішли на навчання та роботу, а вийшли на майдан. Кілька підприємств заявили, що вони також долучаються до загальноміського страйку, однак жодна організація не припинила роботу.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Дуже багато підприємців говорять: ми не припиняємо роботу повністю. В нас є перелік людей, які активно беруть участь у заходах на майдані, які їдуть до Києва, частина залишається для того, щоб не зупинився процес".

Ось так висловлює свою позицію магазин "Піонер", продавці хоч і страйкують, однак заради учасників євромайдану, роботи не припиняють. Крім того, наліпки зі словами "Страйк" безкоштовно копіюють і розповсюджують по місту.

Лілія Мельничук, продавець магазину "Піонер": "Ми по черзі страємось виходити на майдан, і підтримувати наш народ заради того, щоб Україна стала кращою.

– А по скільки людей?

– По двоє, нам так легше, бо мусимо працювати, бо людям з майдану завжди щось потрібно, – канцтовари, фарби, щоб розмалювувати, працюємо задля них, можуть приходити зігріватись до нас".

У магазинах, принаймні у центрі міста, усього вистачає. Вчасно привозять і хліб, і молочні продукти.

Сергій Різник, адміністратор магазину "Центральний": "На даний момент тільки один постачальник нам заявив, щоб не замовляти продукції, тому що є проблеми з доставкою іменно до нашого магазину, більше ні від яких постачальників не поступало повідомлення, проте, що будуть якісь обмеження в роботі".

Єдине рішення, яке дещо обурило підриємців центральних магазинів міста – заборона продавати алкоголь цілодобово і до сьомого грудня. Однак, заради громадського спокою, адміністрація крамниць виконуватиме рішення виконкому.

Сергій Різник, адміністратор магазину "Центральний": "Чесно кажучи, звичайно, що магазин буде терпіти збитки, але підтримуючи ситуацію в Україні, будемо виконувати те, що нам рекомендували зробити, тобто не торгувати в магазині алкоголем".

Від завтра відпочиватимуть учні, сьогодні ради усіх тернопільських шкіл прийняли рішення про додаткові канікули для школярів 5-11 класів з 3 до 6 грудня. Учні початкової школи ходитимуть до школи. Впродовж грудня пропущені уроки відпрацюють ущільненим методом навчання.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернополя: "Керівники закладів зібрали ради шкіл і ради школи вирішилиразом з дирекцією школи про те, щоб оголосити про додаткові канікули, з 3 до 6 грудня – учні 5-11 класів йдуть на канікули, учні 1-4 класів – це учні школи 1 ступеня будуть мати навчально-виховний процес".

Крім того, активно працюють сьогодні і перевізники, чимало з них оформляють документи для виїзду до столиці.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Активізувались значно перевізники, якщо ми говорили кілька днів тому, що власники авто та бусів бояться виїжджати на Київ, бо там їх не випускають, то зараз перевізники активізувались, готові надавати допомогу. І вони активно відгукуються, і тернополяни також, активні, дякую їм за це, бо Київ зараз надзвичайно потребує допомоги".

Як продовжуватиметься загальноміський страйк завтра, має вирішити страйковий комітет сьогодні ввечері. 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here