додому суспільство Як живе Тернопіль під час загальноміського страйку

Як живе Тернопіль під час загальноміського страйку

431

У Тернополі, відповідно, до рішення сесії Тернопільської міськради, триває безстроковий загальноміський страйк. Усі охочі підтримувати акції протесту, не йдуть на роботу, а приходять на Театральний майдан. Навіть у колективах підприємств та організацій домовляються між собою і по черзі виходять на головну площу міста. Усі магазини працюють, громадський транспорт їздить у звичному режимі.

Від завтра відпочиватимуть учні, сьогодні ради усіх тернопільських шкіл прийняли рішення про додаткові канікули для школярів 5-11 класів з третього до шостого грудня. І ще одне рішення, пов'язане з проведенням євромайдану – виконавчий комітет міської ради заборонив магазинам та кафе в центрі Тернополя продавати алкоголь цілодобово і до 7 грудня.

Тернопіль страйкує, однак живе та функціонує повноцінно. Громадський транспорт, маршрутки та тролейбуси їздять у звичному режимі. Магазини, лікарні, садочки та аптеки працюють так як раніше. Єдине, – чимало тернополян, страйкуючи не пішли на навчання та роботу, а вийшли на майдан. Кілька підприємств заявили, що вони також долучаються до загальноміського страйку, однак жодна організація не припинила роботу.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Дуже багато підприємців говорять: ми не припиняємо роботу повністю. В нас є перелік людей, які активно беруть участь у заходах на майдані, які їдуть до Києва, частина залишається для того, щоб не зупинився процес".

Ось так висловлює свою позицію магазин "Піонер", продавці хоч і страйкують, однак заради учасників євромайдану, роботи не припиняють. Крім того, наліпки зі словами "Страйк" безкоштовно копіюють і розповсюджують по місту.

Лілія Мельничук, продавець магазину "Піонер": "Ми по черзі страємось виходити на майдан, і підтримувати наш народ заради того, щоб Україна стала кращою.

– А по скільки людей?

– По двоє, нам так легше, бо мусимо працювати, бо людям з майдану завжди щось потрібно, – канцтовари, фарби, щоб розмалювувати, працюємо задля них, можуть приходити зігріватись до нас".

У магазинах, принаймні у центрі міста, усього вистачає. Вчасно привозять і хліб, і молочні продукти.

Сергій Різник, адміністратор магазину "Центральний": "На даний момент тільки один постачальник нам заявив, щоб не замовляти продукції, тому що є проблеми з доставкою іменно до нашого магазину, більше ні від яких постачальників не поступало повідомлення, проте, що будуть якісь обмеження в роботі".

Єдине рішення, яке дещо обурило підриємців центральних магазинів міста – заборона продавати алкоголь цілодобово і до сьомого грудня. Однак, заради громадського спокою, адміністрація крамниць виконуватиме рішення виконкому.

Сергій Різник, адміністратор магазину "Центральний": "Чесно кажучи, звичайно, що магазин буде терпіти збитки, але підтримуючи ситуацію в Україні, будемо виконувати те, що нам рекомендували зробити, тобто не торгувати в магазині алкоголем".

Від завтра відпочиватимуть учні, сьогодні ради усіх тернопільських шкіл прийняли рішення про додаткові канікули для школярів 5-11 класів з 3 до 6 грудня. Учні початкової школи ходитимуть до школи. Впродовж грудня пропущені уроки відпрацюють ущільненим методом навчання.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернополя: "Керівники закладів зібрали ради шкіл і ради школи вирішилиразом з дирекцією школи про те, щоб оголосити про додаткові канікули, з 3 до 6 грудня – учні 5-11 класів йдуть на канікули, учні 1-4 класів – це учні школи 1 ступеня будуть мати навчально-виховний процес".

Крім того, активно працюють сьогодні і перевізники, чимало з них оформляють документи для виїзду до столиці.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Активізувались значно перевізники, якщо ми говорили кілька днів тому, що власники авто та бусів бояться виїжджати на Київ, бо там їх не випускають, то зараз перевізники активізувались, готові надавати допомогу. І вони активно відгукуються, і тернополяни також, активні, дякую їм за це, бо Київ зараз надзвичайно потребує допомоги".

Як продовжуватиметься загальноміський страйк завтра, має вирішити страйковий комітет сьогодні ввечері.