Головна Новини Як зекономити тепло обговорили в Тернополі

Як зекономити тепло обговорили в Тернополі

367

vlcsnap-2015-11-25-15h57m09s431Як зекономити тепло, про енергоефективність у житловому секторі України, про співпрацю Тернополя зі Світовим банком та іншими міжнародними інституціями говорили сьогодні під час семінару для журналістів з трьох областей: Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької.

Як управляти багатоквартирним будинком? Як термомодернізація впливає на оплату комунальних послуг? Як скористатися можливостями державних та місцевих програм співфінансування модернізації житлового фонду? Про це та чимало іншого говорили під час семінару у Тернополі. Наше місто у співпраці зі Світовим банком реалізовує три проекти: модернізацію систем водопостачання та водовідведення, модернізацію систем централізованого теплопостачання та проведення енергоаудиту об’єктів житлово-комунального фонду.

– За останні роки нам вдалося зменшити споживання газу по місту на 20 відсотків завдяки різним сучасним технологіям. Я хочу подякувати представникам Світового банку і іншим міжнародним організаціям і сказати, що для нас цінні не лише їх гроші, а й досвід. Те, що ми робимо сьогодні, те Східна європа робила десять років тому. Вони мають досвід, вони на цьому собі набили гулі і ми сьогодні враховуючи їх помилки можемо робити правильні дії. Тернопіль започаткував і діє програма термомодернізації житлового фонду і ми хочемо стимулювати людей, щоб вони дбали за свій житловий фонд, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Проект організовує Міжнародна фінансова корпорація (IFC, Група Світового банку) за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

– Коли ми тільки починали працювати в Україні, то був форум ОСББ 5 років тому у Львові, коли ми починали говорити, що таке можна зробити в Україні, що люди можуть об’єднатися, люди можуть піти до банку і взяти кредит для того щоб модернізувати свої будинки і платити менше. Чесно кажучи на нас дивилися ніби ми з цирку приїхали і говоримо щось таке з сфкри фантастики. Але починаючи говорити, доносити інформацію ми зрозуміли, що саме брак інформації це те, що зупиняє розвиток нашої країни, – каже радник з правових питань Проекту IFC Енергоефективність у житловому секторі України Зоя Гопцій.

За відсутності теплоізоляції будівлі втрачають від 30% до 50% тепла, кажуть фахівці. Потенціал для економії енергії в житловому секторі України є величезним. А інвестиції з прийнятними умовами окупності можуть дати в результаті заощадження теплової енергії від 30% до 40%, при цьому можна досягнути зменшення споживання газу на 25-30% від теперішнього обсягу, переконані спеціалісти.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here