додому суспільство Як залучити інвесторів на Тернопільщину – обговорять на VІІI Міжнародному інвестиційному форумі

Як залучити інвесторів на Тернопільщину – обговорять на VІІI Міжнародному інвестиційному форумі

374

Запустили великий тепличний комбінат, побудували найпотужніший в Україні крохмальний завод, реалізували проект у сфері садівництва у Бучацькому районі, у Кременецькому – організували сільськогосподарський обслуговуючий кооператив. Усі ці втілені нині масштабні інвестиційні проекти були задекларовані на інвестиційному форумі у Тернополі торік. Проведення таких форумів приносить реальну користь Тернопільщині, стверджує обласна влада. 11-12 жовтня у Тернополі відбудеться VІІI Міжнародний інвестиційний форум.

Місце його проведення – торгово-розважальний центр «Подоляни» – також приклад втіленого інвестиційного проекту. До участі у форумі зголосились 11 країн. У рамках форуму, серед іншого, відбудеться пленарне засідання, Коопераційні біржі, виставки товарів промислових підприємств області – словом, влада обіцяє підійти до проведення VІІI Міжнародного інвестиційного форуму по-новому.

 

Василь Гецько, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Ми максимально прагнемо відійти від офіціозу форуму і це нормальна європейська практика. Ми хочем створити максимально комфортні умови для перемовин, які будуть проводитися між бізнесом, ми хочемо організувати проведення майстер-класів щодо інструментів залучення інвестицій у Тернопільську область підприємствами малого і середнього бізнесу".

Проведення семи попередніх інвестиційних форумів принесло реальну користь Тернопільщині, стверджує обласна влада. Показник кількості інвестицій на душу населення, який серед інших формує місце області в загальноукраїнському рейтингу, від І до VIII Міжнародного інвестиційного форуму зріс. Піднялась за цим показником і Тернопільська область у загальнодержавному рейтингу.

Василь Гецько, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Від 27 по 15 місце. Це за підсумками 2011 року. В 12 році це було 18 місце. Місце зберігається зараз".

Це місце Тернопільщини за кількістю іноземних інвестицій на душу населення могло б бути вищим, якби методологія підрахунку враховувала й інвестиції підприємств, які працюють на Тернопіллі, але зареєстровані за його межами.

Василь Кравець, начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Тернопільської ОДА: "Інвестиції в Тернопільську область приходять, тільки вони, на привеликий жаль, по методології не обліковуються в Тернопільській області. Недавно ми були на відкритті елеватора в Лановецькому районі. 10 мільйонів доларів, але вони не обчислюються в Тернопільській області, бо тому що вони обчислюються тільки в Києві. І є дуже багато таких прикладів, які можна було б назвати".

Окрім прямих інвестицій, зростає на Тернопіллі і зовнішньоторговий оборот. За перше півріччя цього року порівняно з першим півріччям минулого він зріс на 27%. В абсолютних числах він складає 370 мільйонів доларів США, та при збереженні нинішніх тенденцій область має можливість вийти на 800 мільйонів доларів США зовнішньоторгового обороту. Експорт продукції підприємствами Тернопільської області зріс на 77%. Вперше за тривалий час цього року область більше вивозить напродаж, як ввозить імпорту.

Василь Кравець, начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Тернопільської ОДА: "Якщо порівняти сальдо зовнішньої торгівлі в нас є позитивне, чого не було 10 років, – плюс 41 мільйон. А якщо врахувати те, що за аналогічний період минулого року в нас було мінус 59, то плюс 41 – в нас 100 мільйонів доларів. Гроші, які безпосередньо осіли в підприємствах Тернопільської області, що дає можливість модернізувати, віднайти інноваційні процеси, створити інноваційну продукцію і так дальше".

Майже 75% експорту підприємств Тернопільщини вже років 6 припадає на Євросоюз. До участі у VІІI Міжнародному  інвестиційному форумі зголосились здебільшого представники країн ЄС. І це на шляху України до євроінтеграції обласна влада вважає добрим знаком.