додому благоустрій Як вдихнути нове життя у тернопільський парк Національного Відродження, запропонували молоді архітектори

Як вдихнути нове життя у тернопільський парк Національного Відродження, запропонували молоді архітектори

879

Як вдихнути нове життя у тернопільський парк Національного Відродження запропонували молоді архітектори. Нові відпочинкові зони, оновлене Співоче поле, сад дощу та ідеї щодо літака. Реконструкція зеленої зони запланована на кілька років. Що із пропозицій втілять у життя вже найближчим часом?

Ідею розвитку парку національного Відродження владі Тернополя показали активісти ініціативи Urban.te. У презентацію вмістили найкращі проекти, відібрані під час воркшопу молодих архітекторів, який відбувався у нашому місті. Та запропонували нові перспективи цієї зеленої зони.

– Це проект, який розрахований не на 1 рік, але вже частина першу ми реалізуємо в цьому році, скажімо, це новий громадський простір для відпочинку, де раніше був старий фонтан, де є співоче поле. Поетапно будемо впроваджувати всі інші пропозиції, які надані, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Серед ідей також – оновити дитячі майданчики, зробити сезонне сучасне накриття Співочого поля, створити нові пішохідні та велодоріжки. Простір, який оточує парк, архітектори пропонують зробити максимально проникним, забрати паркани, які межують з ним, розмістити місця для відпочинку та майданчики для вигулювання собак.

– Через парк проходить своєрідний рів, яр, який в період дощів наповняється водою. А в сухі сонячні дні він є непривабливим для людей, які відпочивають в цьому парку, заболоченим. Ми пропонуємо створити сад дощової води, наповнити його водою, певним типом рослин, – розказує учасник ініціативи Urban.te Ярослав Брінь.

Зі сторони проспекту Злуки, де в’їзд у парк, запропоновано збудувати багаторівневу парковку. Темні кутки зеленої зони – освітлити та зробити їх комфортними для людей. Є у архітекторів із Urban.te і ідеї щодо оновлення споруди літака.

– Пропозиція на місці існуючої споруди створити оглядову терасу, аби забезпечити споглядання на місто. Також з цієї тераси, вона буде суміщена, з’єднана з іншим берегом парку, буде канатна дорога, – каже Ярослав Брінь.

Презентація молодих архітекторів вже отримала схвалення. Їх пропозиції, обіцяє влада Тернополя, оприлюднять, аби містяни могли висловити свою думку. Реконструкцію парку національного відродження заплановано розпочати невдовзі та оновити центральну алею вже до Дня міста. Решту ідей, чи відповідають вони нормам, розглянуть спеціалісти. Кращі із них реалізовуватимуть протягом кількох наступних років.