додому Новини Як вберегтися від спеки: поради тернопільської лікарки

Як вберегтися від спеки: поради тернопільської лікарки

599

Злива в Україні чергується зі спекою. Відпочивальників на тернопільських пляжах більшає. Проте високі температури і тривале перебування на сонці можуть нашкодити здоров’ю. У спеку зростає ризик зневоднення організму та теплового удару. Крім цього, така погода – підвищений ризик для людей із захворюваннями серцево-судинної системи. Тож, щоб літо було не лише приємним, але й безпечним на допомогу стануть декілька порад. Про те, як вберегти здоров’я в літню спеку – далі Юлія Пацкаль.

Літо уже в розпалі, а за вікном позначка термометра перевищує +28 ºС. Чимало відпочивальників на тернопільський пляжах та у парках ніжаться під променями сонця. Однак такий відпочинок може нашкодити здоров’ю та погіршити самопочуття.

Надмірне перебування на сонці може спровокувати виснаження організму, зневоднення та тепловий удар, розповідає лікарка Ірина Гричук. Щоб цього не сталося, потрібно менше проводити часу на вулиці, особливо в найспекотнішу пору доби.

Якщо вчасно не зауважити негативний вплив сонячного випромінювання, може наступити сонячний або тепловий удар. Симптомами у такому випадку є нудота, запаморочення, підвищення пульсу та навіть втрата свідомості. У першу чергу, таку людину варто забрати у прохолодне місце, де немає сонця.