додому Новини Як уникнути теплового та сонячного ударів та як допомогти постраждалим?

Як уникнути теплового та сонячного ударів та як допомогти постраждалим?

636

vlcsnap-2016-06-29-13h44m33s943Не перебувати довго на сонці, збільшити  кількість питної води, не їсти надто жирну та висококалорійну їжу, а також носити світлий головний убір, що добре відбиває сонячні промені – усе це допоможе уникнути теплового та сонячного ударів, кажуть медики. Які ознаки та як допомогти людині при перегріві організму?

В літній період, особливо за високих температур повітря, організм людини може перегріватися, що призводить до порушення життєдіяльності організму. Такі перегріви спричиняють теплові та сонячні удари. І один і інший супроводжуються сильним головним болем, головокружінням, загальною слабкістю

– Може бути загальна втома, може бути нудота, може бути пришвидшене серцебиття, може бути шум у вухах – це все є ознаки, симптоми перегріву організму, – розповідає лікар-методист комунальної установи Тернопільської обласної ради “Центр здоров’я” Ірина Гричук.

Також при перегріві організму можлива короткочасна втрата свідомості, підвищення температури тіла до +40-+41°С. За подальшого впливу високої температури шкіра обличчя й губ синіє, посилюється задишка. Сонячний удар є різновидом теплового. Він виникає в тому випадку, коли людина з непокритою головою тривалий час знаходиться під прямим сонячним промінням. Щоб уникнути теплового і сонячного удару, не слід перегріватись, не витрачати води і солей з організму, влітку носити головний убір, переважно білого кольору. У спекотну погоду варто багато пити, не рекомендується їсти жирну та висококалорійну їжу. Для того, щоб допомогти людині, яка отримала тепловий та сонячний удар, варто знати правила.

– Насамперед, це відвести людину в більш прохолодне місце, забезпечити їй спокій, положити її. Підняти трошечки голову, можна зняти одяг і змочити його прохолодною водою. Загорнути взагалі у вологу простиню, якщо така є можливість. Покласти холодний вологий компрес на голову, щоб побільше площі захопив цей компрес. І дати людині випити рідини чи теплого чаю, можна підкисленого, можна солодкого. Ну і звичайно викликати швидку, – каже Ірина Гричук.